Nadace podpořila školství ve Zlínském kraji více než dvěma miliony korun

Foto: Nadace SynotFoto: Nadace Synot
Foto: Nadace Synot
Co se děje 25. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Oblast školství a zájmové činnosti ve Zlínském kraji získala díky Nadaci Synot více než dva miliony korun. Slavnostní večer, jehož hlavním cílem bylo předání darovacích smluv, se uskutečnil v uherskohradišťském Klubu kultury, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí holdingu Synot Magda Pekařová.

Téměř dvě stovky zástupců oblasti školství a zájmové činnosti celého regionu si mezi sebou rozdělily přesně 2 078 000 korun. O grant si letos zažádalo 196 žadatelů a dostalo se na každého z nich.

"Oblast školství sužuje celá řada problémů a nejsou to jen finanční prostředky. S jednotlivými řediteli a učiteli dlouhodobě komunikuji a vím, že je jejich situace často složitá. Snažím se jim být být v řadě záležitostí nápomocen, a to jak prostřednictvím Nadace Synot, tak ze své pozice senátora," uvedl podnikatel, senátor a zakladatel Nadace Synot Ivo Valenta, který navíc nově investičně vstupuje do oblasti školství. Konkrétně do dvojjazyčného vzdělávacího komplexu ve Zlíně a Uherském Hradišti, který bude působit pod názvem Academic School.
O příspěvek si v rámci grantu školství a zájmové činnosti mohli na podporu projektů žádat například zástupci mateřských, základních, středních a vysokých škol, ale také domy dětí a mládeže nebo například dětské domovy a stejně tak organizace nabízející volnočasové aktivity a mimoškolní činnost.

Také tentokrát nadace oceňovala. Speciální cenu za přínos v oblasti školství získala Jaroslava Londová, která zasvětila svůj život práci s mládeží na Valašsku a region spolu se studenty dokonce reprezentuje v zahraničí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam