V Luhačovicích začalo fungovat letiště

Foto: Luhacovice.czFoto: Luhacovice.cz
Foto: Luhacovice.cz
Co se děje 25. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE - Léta nepoužívané letiště nad Luhačovicemi ožívá, v těchto dnech zde zahájili zkušební provoz. Serveru Zlin.cz to sdělil předseda Aeroklubu Luhačovice Josef Štrauf.

Od loňského roku u letiště na kopci nad Luhačovicemi vyrostly nové budovy. Nyní se s novým zázemím letiště, ve kterém začíná působit Aeroklub Luhačovice, blíže seznámili představitelé města. Spolu se zástupci okolních obcí a dalšími pozvanými hosty si prohlédli budovu s hangárem i letadla. Josef Štrauf představil přítomným historii klubu, která sahá až k letité baťovské tradici létání na Zlínsku. Po působení v Otrokovicích a později Holešově, odkud musel klub odejít kvůli vzniku průmyslové zóny, se tedy nyní klub přemístil na letiště na kopci nad Luhačovicemi, kde si vybudoval za asi 15 milionů korun nové zázemí.

Kromě hangáru s budovou letiště zde vznikla také klubovna. V nedalekém objektu pak bude sídlit firma zabývající se opravou malých leteckých motorů pro sportovní letadla. Aeroklub Luhačovice má ze svého nového zázemí obrovskou radost. "Kvůli průmyslové zóně v Holešově jsme přišli o letiště. Museli jsme letadly přeletět jinam ke spřáteleným aeroklubům. Vyškov, Kroměříž. Nakonec do Kyjova, kde nám poskytli zázemí dlouhodobější - až dosud. Zde jsme měli postavený montovaný hangár, který teď prodáme," poznamenal Štrauf.

Aeroklub Luhačovice má aktuálně 42 členů a vlastní dvě motorová letadla, dva motorové větroně a čtyři kluzáky. Jakmile se zde provoz rozjede naplno, očekává aeroklub během víkendu podle počasí 10 až 15 letů za den. Do budoucna zde plánují pořádat i akce pro veřejnost, například exkurze pro školy, dětské dny, drakiádu a podobně. Nebude chybět ani modelářský kroužek či kroužek mladých letců.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam