Legendární kabaret Ovčáček čtveráček bude mít pokračování, tentokrát s postavou Andreje Babiše

Ovčáček čtveráček (Foto: Městské divadlo Zlín)Ovčáček čtveráček (Foto: Městské divadlo Zlín)
Ovčáček čtveráček (Foto: Městské divadlo Zlín)
Kultura 27. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Dění na české politické scéně je pro zlínské divadelníky natolik bohatým a neodolatelným zdrojem inspirace, že začali připravovat pokračování úspěšného nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček. Diváci se ale tentokrát mohou těšit na novou postavu, a to Andreje Babiše, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí divadlla Veronika Jurčová.

"Rozhodla společná chuť vyjádřit se k absurditám kolem nás a snaha vyprovokovat diváky k tomu, aby šli k volbám. Ne volit toho či onoho, ale aby šli hlavně volit," uvedl ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek. Tingl tangl Ovčáček miláček bude mít premiéru 31. srpna v 19.00 ve Velkém sále.

"Ovčáček miláček bude jiný, protože prostě musí, dvakrát do jedné řeky nevstoupíš, ale pracovat na něm bude podobný tým jako minule," prozradil Michálek. Jako hradního mluvčího diváci opět uvidí výborného Marka Příkazkého. V nové roli Andreje Babiše se představí Zdeněk Julina. "Diváci se mohou těšit i na další neokoukané postavy, například Bohuslava Sobotku, Lubomíra Zaorálka, Ivanu Zemanovou, Jiřího Kajínka, Michaelu Jílkovou a Michaela Kocába," doplnil.

Herci budou zase hrát s textem v ruce, protože vzhledem k vytížení mohou mít jen pět zkoušek. Jako problém to ale nevnímají. Ukázalo se, že nekorektnímu kabaretu to tak naopak sluší. Asi 70 procent textu budou tvořit přepisy projevů, rozhovorů a tweetů. "Budeme se ho snažit aktualizovat s přihlédnutím k tomu, co se zrovna bude dít," slíbil Michálek.

První repríza bude 28. září v 19.00 ve Velkém sále. Vstupenky na ni i na srpnovou premiéru jsou v prodeji od 26. června, na den přesně 49 let od zrušení cenzury v tehdejším Československu.

Ovčáček čtveráček vznikl spontánně v reakci na dění kolem předávání hradních vyznamenání. V rekordním čase jednoho týdne herci představení nazkoušeli a premiéra byla v listopadu 2016. Text napsal s použitím různých rozhovorů, článků a jedné hry Václava Havla ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek. Původně měl mít nekorektní kabaret jen premiéru a derniéru. Zájem diváků ale předčil všechna očekávání. Zlínské divadlo se s kabaretem dostalo na stránky předních magazínů i do renomovaných televizních talkshow. Enormní zájem diváků po celé republice se nakonec podařilo z velké části uspokojit přenosem derniéry z pražských Bohnic do více než stovky kin. Hru tehdy vidělo 17 652 lidí a tím Městské divadlo Zlín překonalo stávající divácký rekord přenosu Divadla Járy Cimrmana. Záznam Ovčáčka čtveráčka je volně dostupný na YouTube kanálu Městského divadla Zlín.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam