Areálem zlínské nemocnice možná bude projíždět linka MHD

Ilustrační foto (Foto: KNTB)Ilustrační foto (Foto: KNTB)
Ilustrační foto (Foto: KNTB)
Co se děje 27. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně chce zlepšit parkování a dopravu, vedení uvažuje i o tom, že by do nemocničního areálu zajížděla linka MHD. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Nové vedení krajské nemocnice T. Bati ve spolupráci s městem Zlínem a Dopravní společností Zlín - Otrokovice nechává v současné době zpracovat analýzu dopravního provozu a parkovacích míst v areálu nemocnice i v jejím okolí. Cílem je zlepšit dostupnost nemocnice nejen pro pacienty, ale také pro zaměstnance.

Současná situace není optimální. Lidé často hledají, kde zaparkovat, a ztěžují dopravu kolem nemocnice. "Jednali jsme s vedením města i dopravní společnosti o tom, zda by se znovu obnovila myšlenka linky MHD, která by zajížděla do areálu nemocnice. Návrh tady již v minulosti byl, ale tehdejší vedení nemocnice o něj neprojevilo zájem. Přitom něco takového by bylo přínosem pro pacienty i zaměstnance," řekl Vlastimil Vajdák, ekonomicko provozní náměstek Krajské nemocnice T. Bati. Ideálním řešením se jeví zřízení několika zastávek v areálu nemocnice a prodloužení provozní doby zajíždějící linky tak, aby lidé měli například dostupnější úrazovou ambulanci.

Do budoucna vzniknou v areálu nemocnice také nová parkovací místa a kolárny pro zaměstnance. Vše je zatím ve fázi jednání a analýz, záměry budou jasnější koncem léta.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam