Ředitelství silnic Zlínského kraje opraví dvě silnice na Slovácku

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Politika a ekonomika 27. 6. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

ZLÍN – Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které je příspěvkovou organizací hejtmanství, opraví dvě silnice na Slovácku. Rekonstrukce Boršické ulice v Hluku přijde na 14,4 milionu korun a oprava průtahu Nivnicí téměř na deset milionů korun. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí krajského úřadu Renata Janečková.

Oprava silnice v Hluku začne v první polovině července. Zahrnuje také rekonstrukci mostu přes potok Okluky v průjezdním úseku města. Stavbaři odstraní stávající dlážděnou vozovku a vybudují nové živičné konstrukce. Úsek je dlouhý zhruba 700 metrů.  Práce si vyžádají úplnou uzavírkou s objízdnou trasou přes Dolní Němčí, Slavkov a Boršice u Blatnice. Hotovo bude do 6. prosince 2017.

V Nivnice se bude opravovat úsek dlouhý přes 800 metrů.  Stavbaři odstraní žulové kostky, silnice bude nově z asfaltového betonu.  Vybudovány budou čtyři nové zastávkové pruhy linkové dopravy s dlážděným povrchem vozovky.

„Pro motoristy i pro obyvatele obce, kteří bydlí v blízkosti silnice, je živičný povrch vozovky určitě příjemnější. Při průjezdu vozidel je vozovka méně hlučná a rovněž brzdná dráha automobilů je na živici kratší než na kostce,“ poznamenal ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Ze všech silnic druhé a třetí třídy ve Zlínském kraji (1765 kilometrů) zůstává v současnosti povrch z dlažebních kostek už jen asi na 11 kilometrech.

Obec současně se stavbou ŘSZK v Nivnici vymění veškeré obruby, upraví sjezdy k nemovitostem, napojí nově místní komunikace a předláždí stávající chodníky. Práce začaly na konci června, hotovo bude do konce letošního listopadu. Stavba si vyžádá částečné omezení dopravy s provozem po polovinách vozovky. Dopravu budou řídit semafory. Závěrečná pokládka povrchu si ale vyžádá uzavírku úplnou.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam