Uherský Brod postaví lávku přes řeku Olšavu v části města Havřice

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 28. 6. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

UHERSKÝ BROD – Uherský Brod postaví lávku přes řeku Olšavu v Cihlářské ulici v části města Havřice. Záměr schválili na svém červnovém zasedání zastupitelé, řekla serveru Zlin.cz mluvčí radnice Elen Sladká. Předpokládané náklady byly vyčísleny na necelé čtyři miliony korun.

V současné době není pro chodce a cyklisty v Havřicích přechod přes řeku Olšavu bezpečný. "Využívají stávající mostní objekt, který je příliš úzký a neumožňuje tak bezpečné převedení pěší a cyklistické dopravy,“ popsala Sladká.

Město se problémem zabývalo v roce 2013, kdy vznikly tři návrhy řešení převedení cyklistické dopravy přes Olšavu. "Z nich jako nejlepší vzešla varianta výstavby nové lávky pro pěší a cyklisty. Tato varianta nejlépe splňovala potřebu bezpečného pohybu chodců a cyklistů od železničního přejezdu k motelu  Pepčín k silnici I/50,“ dodala Sladká.

Lávka bude umístěna v návaznosti na stávající pěší komunikace a stezky pro cyklisty. Podle Sladké půjde pravděpodobně o lehkou ocelovou konstrukci s důrazem na jednoduché konstrukční řešení a minimalizaci investičních nákladů. "Předpokládané rozpětí lávky, která se bude klenout přes řeku Olšavu souběžně se stávajícím mostem pro motorová vozidla, bude 25 metrů,“ uzavřela Sladká.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam