Uherský Brod postaví lávku přes řeku Olšavu v části města Havřice

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 28. 6. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

UHERSKÝ BROD – Uherský Brod postaví lávku přes řeku Olšavu v Cihlářské ulici v části města Havřice. Záměr schválili na svém červnovém zasedání zastupitelé, řekla serveru Zlin.cz mluvčí radnice Elen Sladká. Předpokládané náklady byly vyčísleny na necelé čtyři miliony korun.

V současné době není pro chodce a cyklisty v Havřicích přechod přes řeku Olšavu bezpečný. "Využívají stávající mostní objekt, který je příliš úzký a neumožňuje tak bezpečné převedení pěší a cyklistické dopravy,“ popsala Sladká.

Město se problémem zabývalo v roce 2013, kdy vznikly tři návrhy řešení převedení cyklistické dopravy přes Olšavu. "Z nich jako nejlepší vzešla varianta výstavby nové lávky pro pěší a cyklisty. Tato varianta nejlépe splňovala potřebu bezpečného pohybu chodců a cyklistů od železničního přejezdu k motelu  Pepčín k silnici I/50,“ dodala Sladká.

Lávka bude umístěna v návaznosti na stávající pěší komunikace a stezky pro cyklisty. Podle Sladké půjde pravděpodobně o lehkou ocelovou konstrukci s důrazem na jednoduché konstrukční řešení a minimalizaci investičních nákladů. "Předpokládané rozpětí lávky, která se bude klenout přes řeku Olšavu souběžně se stávajícím mostem pro motorová vozidla, bude 25 metrů,“ uzavřela Sladká.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam