Kroměříž dokončuje opravu osvětlení a ozvučení zimního stadionu

Foto: Městský úřad KroměřížFoto: Městský úřad Kroměříž
Foto: Městský úřad Kroměříž
Politika a ekonomika 2. 7. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

KROMĚŘÍŽ – Kroměříž dokončuje opravu osvětlení a ozvučení zimního stadionu. Investice si vyžádala náklady 2,9 milionu korun bez DPH. "Rekonstrukcí osvětlení a ozvučení jsme prakticky dokončili opravu střechy, do které se už nebude zasahovat. Díky novým světlům také výrazně ušetříme na elektrické energii,“ uvedl místostarosta Marek Šindler.

Při rekonstrukci byly odstraněny pochůzkové rampy pod střechou stadionu. "Byly rezavé a střechu příliš zatěžovaly. Světla, která visela na rampách, byla nyní pověšena na nové konstrukci, stejně tak reproduktory,“ popsal Karel Holík, vedoucí příspěvkové organizace Sportovní zařízení města Kroměříže. Dosavadních 32 výbojkových světel nahradilo 78 LED světel.

"Svícení za sezonu stálo asi 185.000 korun. K tomu je potřeba připočítat náklady na výměnu jedné výbojky, která stojí 3000 korun, a kterých jsme například loni měnili 14. Po opravě by nás svícení nemělo ročně stát více než 30.000 korun. Navíc zimní stadion bude mít oproti stávající dvojnásobnou svítivost,“ poznamenal Holík.

Atmosféru na stadionu také výrazně vylepší nové ozvučení, které nahradilo dosavadní původní z počátku 70. let minulého století. Podle Holíka jsou práce na opravě téměř hotové, poslední drobnosti se budou dodělávat příští týden. "Už 10. července začneme vyrábět led, od 15. července totiž máme první pronájem, hokejový kemp pro děti,“ doplnil Holík.

Město by v příštím roce chtělo v opravách zimního stadionu pokračovat. Má připravený projekt za zhruba 36 milionů korun na rekonstrukci chladicího zařízení a strojovny. Sportovní zařízení města Kroměříže by na ni podle Holíka chtělo získat dotaci kolem 25 milionů korun z evropských fondů. "Momentálně vyřizujeme stavební povolení. Pokud dotaci získáme, chtěli bychom začít v dubnu příštího roku a skončit do července,“ dodal Holík.

Další nákladné opravy však zimní stadion ještě čekají. V plánu je celková rekonstrukce interiéru i venkovního pláště, a také výstavba nové tréninkové haly ze zadní strany budovy. Stadion využívá hokejový klub, školy a školky a také veřejnost. Kroměříž ho získala ve veřejné dražbě v červnu roku 2006 za 4,93 milionu korun. V roce 2008 opravila střechu, později ještě štítové stěny stadionu i další stěny objektu, z nichž odpadávalo sklo.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam