Frekventovanou křižovatku ulic Havlíčkova a Albertova budou řídit semafory

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 7. 7. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

KROMĚŘÍŽ - Frekventovanou křižovatku ulic Havlíčkova a Albertova v Kroměříži budou řídit semafory. Místo není zcela přehledné a stávají se tu poměrně často dopravní nehody. Křižovatkou denně projede řada automobilů, lidé tudy jezdí zejména do nemocnice a do psychiatrické nemocnice. "Chceme tento dopravní problém v příštím roce vyřešit,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Kromě Havlíčkovy a Albertovy ulice se v místě kříží také úzká silnice vedoucí mezi areálem psychiatrické nemocnice a Květnou zahradou, ve které často parkují návštěvníci nemocnice, psychiatrické nemocnice i zmíněné zahrady, památky UNESCO. Havlíčkova ulice propojuje obě nemocnice s centrem města, Albertova zase se sídlišti Zachar a Slovan.

Město již dříve pořídilo studii, která měla navrhnout řešení složité dopravní situace na křižovatce, v níž je v dopravní špičce odbočení z vedlejších silnic na hlavní Havlíčkovu velmi obtížné. Varianta s kruhovým objezdem se ukázala kvůli prostorovým podmínkám jako nereálná, do úvahy tak připadá pouze světelná křižovatka.

"Radnice nyní připraví dokumentaci až po územní rozhodnutí,“ dodal Němec. Podle místostarosty Pavla Motyčky se na financování světelné křižovatky bude podílet také Zlínský kraj, jemuž patří silnice v Havlíčkově ulici a který je také zřizovatelem nemocnice v Kroměříži. "Při jednání na krajském úřadě nám byla přislíbena podpora,“ potvrdil Motyčka.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam