V Luhačovicích otevřou chráněné bydlení

Foto: Jiří BalátFoto: Jiří Balát
Foto: Jiří Balát
Co se děje 2. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE – Další byty s režimem chráněného bydlení začnou na začátku července fungovat v Luhačovicích. Server Zlin.cz o tom informovala Karla Mráčková ze zlínského krajského úřadu.

Na pondělí 3. července pozvali pracovníci krajského úřadu veřejnost na slavnostní otevření chráněného bydlení v Luhačovicích. To proběhne v 10 hodin dopoledne na adrese Mlýnská 560.

"V rámci projektu transformace pobytových služeb ve Zlínském kraji se celkem jedenáct klientů přestěhovalo z ústavní péče do nového zařízení, které jim umožní větší míru soběstačnosti, než měli dosud," vysvětlila Mráčková.

Chráněné bydlení je pobytová služba poskytovaná osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení nebo chronického onemocnění, včetně duševního onemocnění. Jejich situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby. Chráněné bydlení, ať už ve skupině či individuálně, je alternativou k pobytu v ústavním zařízení. Mělo by vést klienty k větší samostatnosti a soběstačnosti a současně má nabízet pomoc ve chvílích a v činnostech, které klienti sami nezvládnou.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam