Zloději si z firem na Zlínsku odnesli fasádní kotvy i láhve s propanem

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 7. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKO – Policisté hledají zloděje, kteří kradli ve firmách ve Zlíně a ve Slušovicích. Ukradením fasádních kotev, lahví s propanem a dalších věcí způsobili škodu přes 60 tisíc korun, sdělila serveru Zlin.cz zlínská policejní mluvčí Lucie Javoříková.

Na konci června zavítal zloděj do firmy ve Zlíně na ulici Santražiny. „Vznikl do kovového kontejneru, ze kterého odnesl 2000 kusů fasádních kotev. Musel tak vzít 20 krabic. Potom si odnesl tři role armovací tkaniny o šířce jednoho metru,“ uvedla Javoříková.

Podle ní vznikla firmě škoda přes 30 tisíc korun. Pachatel se dopustil trestného činu krádež a v případě prokázání viny mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Neznámý pachatel se vloupal i do areálu firmy ve Slušovicích o prvním prázdninovém víkendu. „U skladu rozpletl část 150 centimetrů vysokého plotu. Potom překonal zámek a vnikl do kovové klecové skříně. Z ní odcizil více než desítku kompozitních lahví plněných propanem, které slouží pro pohon vysokozdvižných vozíků,“ řekla mluvčí.

I v této firmě vznikla podle ní škoda přes 30 tisíc korun. Stejně jako u první krádeže hrozí zloději až dvouleté vězení.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam