Sbírka na Dnech lidí dobré vůle vynesla přes 1,6 milionu korun

Ilustrační foto (Foto: www.velehrad.eu)Ilustrační foto (Foto: www.velehrad.eu)
Ilustrační foto (Foto: www.velehrad.eu)
Co se děje 9. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

VELEHRAD - Letošní ročník akce nazvané Dny lidí dobré vůle na Velehradě nvštívilo asi 50 tisíc lidí. Serveru Zlin.z to uvedla mluvčí kraje Renata Janečková.

Součástí Dnů lidí dobré vůle byl i tradiční benefiční koncert. Letos během něj vystoupila Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením Stanislava Vavřínka, Jiří Pavlica s Hradišťanem, Pěvecký sbor Stojanova gymnázia, kapela Slza, Jaroslav Wykrent, Marie Rottrová a další umělci. Během koncertu se konala také sbírka, která vynesla 1 614 620 korun. Peníze poputují na charitativní projekty. Ty bude realizovat Dům Ignáce Stuchlého – Salesiáni Dona Boska a Nadační fond Adiuvare.

 Benefiční koncert v přímém přenosu vysílala Česká televize a Český rozhlas. Mezi hosty večera byli přítomni kardinál Dominik Duka, kanadský host, kardinál Marc Ouellet, předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka a další představitelé státu, církví i Zlínského kraje. Dny lidí dobré vůle na Velehradě jsou největší oslavou svátku sv. Cyrila a Metoděje v České republice a konají se pod záštitou arcibiskupa olomouckého Jana Graubnera a hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam