Lidé se v Napajedlích seznámí s romskou kulturou, připraveny jsou i taneční workshopy

foto: Klub kultury Napajedlafoto: Klub kultury Napajedla
foto: Klub kultury Napajedla
Kultura 10. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

NAPAJEDLA - V areálu Nového Kláštera v Napajedlích se v sobotu 15. července uskuteční zajímavý program nazvaný Lačho džives - Setkání s romskou kulturou. Server Zlin.cz o tom za Klub kultury Napajedla informovala Kateřina Barešová.

Akce začne v 16.00 hodin a zároveň bude zahájen také provoz letního kina. Program potrvá až do nočních hodin a v případě nepřízně počasí je zajištěn náhradní prostor.

"Pro návštěvníky budou připraveny mimo jiné taneční workshopy. V 16.30 hodin začne workshop určený pro děti, od 18.00 hodin se pak romské tance mohou přijít naučit dospělí. V 19.30 hodin bude následovat taneční vystoupení Cikne Čhave a ve 21.30 hodin pak bude v letním kině zahájena projekce českého filmu s romskou tematikou ROMing," poznamenala Barešová. V průběhu celého odpoledne a večera se uskuteční také prodej autorských výrobků Mi Vera, ve fotokoutku budou připraveny tradiční romské kroje a lidé budou moci ochutnat i speciality romské kuchyně.

Romský taneční a pěvecký profesionální soubor Cikne Čhave, který se v Napajedlích představí, přijede z Nového Jičína. Svou hudební dráhu odstartoval v roce 1999, a to pod vedením otce Viktora Kača. Soubor je od mala veden k tradiční romské hudbě. Členové pocházejí z hudební rodiny. Vystupují na mezinárodních festivalech, hudebních či tanečních soutěžích, kde získali několik ocenění. Jejich hudební forma je plná emocí, lásky, síly a temperamentu. Předávají lidem romskou kulturu, romský tanec, hudbu a zpěv. Soubor je od roku 2011 členem folklorního sdružení v Praze. V současné době soubor vede hudební, pěvecké i taneční dílny pro veřejnost.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam