Regionální umělci vystavují na zámku obrazy, fotky i exponáty ze skla či kovu

foto: MKS Holešovfoto: MKS Holešov
foto: MKS Holešov
Kultura 11. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Zámek v Holešově hostí výstavu regionálních umělců nazvanou Letní iluze. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Městského kulturního střediska Holešov Dana Podhajská.

Jubilejní patnáctý ročník výstavy představuje bezmála 40 autorů z širokého okolí. Výstava se koná v zadní části Zámecké galerie a potrvá do 1. října.

"Přehlídka amatérských výtvarníků z Holešovska se letos dočká svého jubilejního patnáctého pokračování. Opět se setkáme s díly malířů, grafiků, fotografů a sochařů, kteří svá díla tvoří pouze pro potěšení své i svých přátel. Letos poprvé se k výstavě připojila i skupina výtvarníků z Fryštáku, kteří vystavují na tamních výtvarně-literární výstavách Vznášejní. Ale máme tady i díla autorů z Kroměříže," řekl k projektu kurátor výstavy Ondřej Machálek.

Letní iluze se každoročně těší velké pozornosti vystavujících i návštěvníků právě proto, že poskytují příležitosti umělecky se vyjádřit a svou práci prezentovat. Letošní ročník přitom představuje pestrou nabídku od trojrozměrných exponátů ze skla, keramiky a kovu, přes grafiku, fotografie a malbu. Zámecká galerie je otevřena denně kromě pondělí od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam