Masters of Rock zahájí kapela Fleret, speciálním programem zavzpomínají na Jarmilu Šulákovou

foto: masters of rockfoto: masters of rock
foto: masters of rock
Kultura 10. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

VIZOVICE - Už ve čtvrtek 13. července vypukne ve Vizovicích 15. ročník festivalu Masters of Rock a letos odstartuje čtyřdenní maraton koncertů oblíbená valašská kapela Fleret. Jak serveru Zlin.cz za pořádající agenturu Pragokoncert uvedla Jana Svozilová, skupina si tentokrát připravila speciální program Vzpomínka na Jarmilu, kterým hodlá zavpomínat na letos zesnulou královnu lidové písně Jarmilu Šulákovou.

Kapela Fleret vystoupí na hlavním pódiu ve čtvrtek v pravé poledne. Půjde o první koncert letošního festivalu Masters of Rock. Známá folklorní zpěvačka Jarmila Šuláková, která s kapelou Fleret často zpívala, zemřela letos v únoru. Na Masters of Rock vystoupila s Flerety v roce 2009 a všechny metalisty tehdy svým proslovem plným srdečnosti a lásky dojala. Skupina Fleret se proto na ikonu lidové písně rozhodla letos zavzpomínat. A kapela v tom nebude sama.

"Fleret s sebou přivede speciálního hosta, a to dceru Jarmily Šulákové - Zuzanu. Společně fanouškům Masters of Rock představí speciální program nazvaný Vzpomínka na Jarmilu, který bude plný valašských lidových písní ve folk-rockovém hávu," doplnila Svozilová.

Jarmila Šuláková pocházela ze Vsetína, kde také v tamní nemocnici letos 11. února ve věku 87 let zemřela. S folk-rockovou kapelou Fleret pravideně vystupovala v letech 1995 až 2011. Od roku 1989 byla držitelkou titulu národní umělkyně.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam