Národní výstava Má vlast cestami proměn se přemístila do Klobouk

foto: město Valašské Kloboukyfoto: město Valašské Klobouky
foto: město Valašské Klobouky
Kultura 11. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Zahrada Bratmannovy vily, dnešního sídla Základní umělecké školy Valašské Klobouky, se stane na necelý měsíc dějištěm národní expozice Má vlast cestami proměn. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Lenka Zvonková.

Výstava zobrazuje obnovy a oživení nejrůznějších míst naší republiky, ať už se jedná o historické stavby, veřejná prostranství nebo zapomenutá zákoutí v přírodě. Výstavní panely putují po vlastech českých a jejich kloboucké zastavení bude uvedeno vernisáží v úterý 11. července v 18.00 hodin. K vidění zde budou realizace z Jihomoravského a Zlínského kraje.

"Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině, zvaných také brownfields. Je mimořádně inspirující, jak dokáže vzedmutí vlny spolupráce a odhodlání dopomoci k tomu, aby se chátrající stavby změnily v důstojné objekty a veřejný prostor našel svou novou tvář," uvedla starostka města Eliška Olšáková.

Lidé si mohou výstavu přijít prohlédnout do 6. srpna, a to denně od 9.00 do 19.00 hodin. "Díky dobré spolupráci s vedením školy však zahrada Bratmannovy vily zůstane otevřena až do konce letních prázdnin. Návštěvníci si tak budou moci vychutnat atmosféru tohoto jedinečného klidového prostoru v centru města i v dalších dnech," doplnil Martin Janík, místostarosta města.

Původně měla být výstava k vidění v areálu Valašskoklobouckého podnikatelského centra, které takovou proměnou v minulosti samo prošlo. "S ohledem na akce Klobuckého kulturního léta a prostorové možnosti nádvoří inkubátoru se ale vedení města nakonec rozhodlo umístit ji do parku základní umělecké školy, který by se snad v budoucnosti mohl takové proměny též dočkat," podotkl Petr Kozel z Valašskoklobouckého podnikatelského centra, který výstavu pro Valašské Klobouky zajistil.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam