Zateplení hradišťské patologie a nemocniční ubytovny přijde kraj na více než 17 milionů korun

ilustrační foto: foto Zlin.czilustrační foto: foto Zlin.cz
ilustrační foto: foto Zlin.cz
Co se děje 16. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Zlínský kraj se rozhodl investovat více než 17 milionů korun do zateplení objektů v Uherskohradišťské nemocnici. Serveru Zlin.cz to sdělil za krajský úřad Jan Vandík.

V Uherskohradišťské nemocnici se chystá zateplení hned dvou jejích budov. V prvním případě jde o budovu patologie, v druhém o nemocniční ubytovnu "Na nožkách". "Zateplení přispěje nejen ke snížení spotřeby energie vynakládané na vytápění budov, ale pozitivní vliv bude mít i na snížení emisní zátěže v dotčeném území," poznamenal Jan Vandík z tiskovéhho oddělení kraje.

U obou nemocničních budov bude zateplen celý obvodový plášť i střecha, na ubytovně dojde navíc také k výměně oken a dveří. V budově uherskohradišťské patologie byla okna vyměněna již v roce 2013.

Obě akce se ucházejí o finanční podporu z Operačního programu Životní prostředí a tavební práce by zde měly vypuknout do června příštího roku. "Zateplení objektu patologie přijde na 3,923 milionu korun, zateplení a výměna oken a dveří na ubytovně pak bude stát 13,524 milionu korun," upřesnil Jan Vandík.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam