Chutík v Nepálu na zlínské Tržnici. Pálí, nepálí?

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Gastronomie 18. 7. 2017 | Zdroj: Kuchtík Chutík

ZLÍN - "Chcete pokrm pálivý mírně, středně, anebo dokonce silně?" Otázce tohto druhu v docela nově otevřené nepálské restauraci Makalu v patře zlínské Tržnice se Chutíkovi stejně jako ostatní návštěvníci nevyhnou. Možno dle libosti, my volíme zlatou střední cestu.

Na denním menu je nabídka čtyř druhů jídel. V tomto případě volíme mezi čočkovou a kuřecí polévkou. Od každé jednu. Nepálská kuchyně v tuzemském provedení by s "echt" českou asi prohrála hodně vysoko na body, tyhle polevky jsou ale podle očekávání hodně jiné. Nic proti nim, to jen povzdech vývaromilců české kuchyně.

Další objednávka - jednou kuřecí kousky s omáčkou a podruhé směs zeleniny s ostrou kari omáčkou. Na výběr pak coby příloha rýže, placky anebo směs obojího.

Chutíkovo hodnocení vychází na 3 hvězdičky.

  • placené parkování, místa dost
  • rozlehlý, ne zrovna vábný interiér
  • pohotový personál
  • rozumné ceny
  • poctivé porce

Pocitvě si řekněme, že porce tu dávají velmi slušné, placky i rýže docela dobré, zeleniny pořádná dávka, chuťově velmi dobré. S kuřecím už to tak slavně v tomto ohledu rozhodně nedopadlo.

Personál  se o hosty stará, na velkém "place" jsou dívky i jeden hoch pořád k vidění, výtkám o tom, že vše dlouho trvá, Chutíkovi v žádném případě požehnání nedávají, možná by ale personálu slušelo stylovější oblečení, takhle to bylo ve stylu "každý pes jiná ves."

Celkový dojem není nadšení a není propadák. Díky za to, že tu konečně někdo zase provozuje restauraci, ceny i s polévkou mírně nad stokorunu, nic hrozného, jsme ve středu krajského města, malé pivo k jídlu nebylo špatné.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam