VIDEO: Vlaky letos zabily čtyři lidi

foto: Zlin.czfoto: Zlin.cz
foto: Zlin.cz
Hasiči a policie 20. 7. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Méně mrtvých, ale více zraněných. Taková je zatím bilance prvních sedmi měsíců tohoto roku v případě nehod s vlaky. Ve Zlínském kraji letos pod koly vlakových souprav zahynuli čtyři lidé, dalších třináct bylo zraněno. Poslední tragédie se stala dnes ráno v Bystřici pod Hostýnem.

Je to sice pozitivní zpráva, i když ne zrovna úplně šťastná. Na kolejích se letos zatím umíralo méně. „V loňském roce se takových tragédií stalo za stejné období už šest, “ upřesnil mluvčí Drážní inspekce České republiky Martin Drápal.
Ve Zlínském kraji se ale celkem stalo celkem šestnáct nehod, kdy se vlak srazil buď s autem nebo člověkem. Zatím poslední tragická událost se stala dnes ráno v Bystřici pod Hostýnem. Na železničním přejezdu smetl vlak auto se třemi lidmi. „Jeden ze spolujezdců srážku bohužel nepřežil, další dva lidé, včetně řidiče, skončili se zraněním v péči lékařů,“ upřesnila pro Zlin.cz mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová. Za tuto tragédii si ale vinu ponese řidič auta. „Vjel totiž na přejezd v době, kdy na něm blikalo výstražné signalizační zařízení,“ podotkla mluvčí kroměřížské policie.
Právě nerespektování signalizace či nepozornost řidičů bývají hlavní příčinou srážek vlaků s auty. Například na Zlínsku jsou hned čtyři železniční přejezdy, kde se často stávají nehody. „A to ve Vizovicích na Razově, v Tlumačově v ulici Mánesova, Napajedlech na ulici Zámoraví a ve Zlíně je to křižovatka v místní části Prštné,“ vyjmenovala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Všechny tyto čtyři přejezdy přitom mají zabezpečovací zařízení.
Pod kola rozjetých vlaků skáčou i sebevrazi. „A pak za to může i nezodpovědnost lidí, kteří si velmi často zkracují cestu přes koleje,“ doplnil mluvčí drážní inspekce.
Takový byl i loňský případ dvou chlapců, které na nádraží v Otrokovicích srazil projíždějící vlak. „Spěchali na druhé nástupiště, aby stihli vlak. Ale místo toho, aby šli podchodem, zkrátili si cestu přes koleje za stojící vlakovou soupravou a nevšimli si právě projíždějící soupravy. Ta je ve vysoké rychlosti srazila," připomněla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Oba hoši měli štěstí v neštěstí. Vyvázli se zraněním, i když bylo těžké.

Video

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam