Brodská radnice se chystá zatočit s rychlými řidiči, zpomalí je pomocí ostrůvků

ilustrační foto: foto Zlin.czilustrační foto: foto Zlin.cz
ilustrační foto: foto Zlin.cz
Co se děje 22. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÝ BROD - Uherskobrodská radnice se rozhodla řešit neúnosnou situci s řidiči, kteří opakovaně vjíždějí do města vyšší než povolenou rychlostí. Hodlá šoféry zpomalit pomocí dopravních ostrůvků, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Elen Sladká.

Investiční záměr na zklidňující opatření na vjezdech do města už brodští zastupitelé schválili. "Auta přijíždějící do města neustále překračují na vjezdech do zastavěného území povolenou rychlost. To pak způsobuje zvýšenou hlukovou zátěž a navíc je ohrožena bezpečnost chodců. Proto jsme se rozhodli nainstalovat ve všech hlavních směrech do města zpomalovací prvky v podobě dopravních ostrůvků," upřesnila Sladká.

Jízdní pruh ve směru z města Uherský Brod (Újezdec) do Polichna zůstane ve směrovém oblouku o poloměru 135 metrů, jízdní pruh ve směru do Újezdce bude veden ve třech protisměrných obloucích o poloměru asi 100 metrů. Součástí posunu vozovky bude i opěrná zeď mezi silnicí a železniční tratí.

Jízdní pruh ve směru z města Uherský Brod (Havřice) do Drslavic zůstane beze změn, jízdní pruh ve směru do Havřic bude veden ve třech protisměrných obloucích o poloměru přibližně 100 metrů.

Ve směru z města Uherský Brod do Prakšic se jízdní pruh měnit nebude, ve směru do centra města povede ve třech protisměrných obloucích o poloměru asi 100 metrů. "Součástí stavby bude i přemístění chodníku. Úprava vjezdu do zastavěné části města bude doplněna o úpravu dopravního napojení účelové komunikace vedoucí ke hvězdárně kvůli nevhodnému šikmému připojení. Počítá se zde i s parkováním u nové modlitebny," doplnila Sladká.

Jízdní pruh ve směru z města Uherský Brod do Nivnice zůstane zachován beze změn, jízdní pruh ve směru do centra města Uherský Brod bude veden ve třech protisměrných obloucích o poloměru 100 metrů. Navržené úpravy si vyžádají přeložky stávajících inženýrských sítí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam