Život nočního ptáka kivi hodlá zlínská zoo lidem přiblížit pomocí kamer i speciálních prohlídek

Foto: ZOO a zámek Zlín - LešnáFoto: ZOO a zámek Zlín - Lešná
Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná
Co se děje 30. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínská zoo před časem otevřela novou expozici pro novozélandské kivi, flétnáky, papoušky kea a kakariki. Nelétavý pták kivi je ovšem noční tvor a pracovníci zoo mu nechtějí násilně obracet režim. Aby ale návštěvníci o pohled na vzácného ptáka nepřišli, bude zoo jeho život v noře vysílat na obrazovku pomocí kamery a chystají se i záznamy z jeho nočních aktivit či speciální večerní nebo ranní prohlídky, serveru Zlin.cz to řekla muvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Nelétavý novozélandský kivi je aktivní až za soumraku a v noci. "Některé zoo proto zvolí pro kiviho obrácený režim, tedy že ve dne mu dělají noc a v noci den, aby jej návštěvníci mohli uvidět. My jsme se však rozhodli neměnit jeho přirozený způsob života. Proto jsme i u expozice instalovali obrazovku s přímým přenosem z kamery umístěné v jeho noře ve vnitřní ubikaci. Připravujeme také pravidelné záznamy jeho večerní nebo noční aktivity, které budeme opět promítat na obrazovce. V plánu máme i speciální večerní nebo ranní vedené prohlídky, abychom lidem umožnili setkání s tímto velmi vzácným obyvatelem zlínské zoo," konstatovala Bujáčková.

Přesto, že kivi vychází ven až za soumraku, mají návštěvníci zoo šanci vidět samečka Geryho i přes den. "Na procházku do venkovní expozice zamířil před několika dny kivi i během dopoledne. Panovalo chladnější počasí a obloha byla zatažená, což mu vyhovovalo. Návštěva zahrady se tak vyplatí i za pošmourného počasí," dodala Bujáčková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam