Zlínský nemocniční bazén se otevírá veřejnosti

foto: nemocnice Zlínfoto: nemocnice Zlín
foto: nemocnice Zlín
Co se děje 3. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Rehabilitační bazén Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně se otevírá veřejnosti. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Rehabilitační bazén v prostorách Rehabilitačního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně nově nabízí plavání pro veřejnost. Zájemci tak budou moci dva dny v týdnu využít plavání a relaxu v teplé vodě.

Bazén o velikosti 12 x 4 a hloubce 1,3 metry je pro veřejnost otevřen od 1. srpna vždy v úterý a čtvrtek od 7.00 do 18.00 hodin. Voda v bazénu má 30 stupňů Celsia. "Teplý rehabilitační bazén umožňuje nebolestivý pohyb v teplé vodě, která tělo více nadlehčuje a uvolňuje svalový aparát. Opatrnost je nutná u kardiaků, kteří by se o plavání v teplé vodě měli poradit se svým lékařem," upozornil primář Rehabilitačního oddělení Pavol Skalka.

V bazénu platí stejná pravidla jako u běžných zařízení tohoto typu. Zákaz vstupu mají lidé s přenosným kožním onemocněním, před vstupem do vody je nutné důkladné osprchování celého těla. Vstup v jiném oděvu než v plavkách není z hygienických důvodů možný, plavání končí vždy 15 minut před uzavřením provozu. Za hodinu plavání zaplatí zájemci 85 korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam