Myslivci se na Luhačovicku snaží navýšit počty zajíců

Foto: www.luhacovice.czFoto: www.luhacovice.cz
Foto: www.luhacovice.cz
Co se děje 8. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE - V lokalitě Ovčírna pobíhají noví zajíci, myslivci je zde vypustili ve snaze zvýšit stavy drobné zvěře, jejíž počty mají v posledních letech v celé ČR klesající tendenci. Serveru Zlin.cz to sdělil starosta Honebního společenstva Luhačovice Martin Pavlíček.

Myslivci na Ovčírně vypustili do luhačovické honitby celkem 10 zajíců. V této lokalitě jsou prý pro tuto zvěř vhodné podmínky. "V podstatě od velkých povodní, které postihly území Moravy v roce 1997, tuto drobnou zvěř nelovíme, pouze se o ni staráme," podotkl Pavlíček.

Finanční prostředky na nákup této mladé zvěře poskytlo Honební společenstvo Luhačovice. "Zajíce jsme v honitbě vypustili až letos z toho důvodu, že v Česku bylo velmi obtížné sehnat vhodnou zvěř pro toto zazvěření. Vypustili jsme mladé jedince s vyšší šancí jak na adaptování se na nové prostředí, tak s vyšší reprodukční schopností," podotkl Pavlíček.

Předseda Mysliveckého spolku Luhačovice Martin Šaroun řekl, že maximální snahou myslivců je udržet mizející drobnou zvěř v honitbě, ke které vždycky historicky patřila, a zachovat její populaci pro další generace obyvatel Luhačovic. Připomněl také, že již dlouhou dobu luhačovičtí myslivci tuto zvěř neloví, pouze se o ni starají. "Výjimku tvoří lov jednoho kusu této zvěře za rok za účelem zjištění zdravotního stavu a vyloučení nákaz, vyskytujících se u zaječí zvěře v rámci republiky," dodal Šaroun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam