Na Starodávný jarmak přepraví zájemce historický vlak

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 8. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKO - V sobotu 12. srpna vypraví České dráhy v rámci Rožnovského železničního léta zvláštní historický vlak na Starodávný jarmark, který se koná v dřevěném městečku v Rožnově pod Radhoštěm. Jde už o třetí jízdu z pěti, které připomínají zároveň i jubileum 750 let města, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Do čela historického vlaku se postaví lokomotiva Hektor. Na návštěvníky pak čeká bohatý program. "V čele nostalgického vlaku tentokrát pojede místo parní lokomotivy motorová, zvaná Hektor (T435.039). Tento unikátní stroj byl vyroben v roce 1959 v rámci první série lokomotiv, které z české továrny ČKD učinily světového vývozce mnohatisícové řady lokomotiv zvaných "čmelák". Zároveň ČD nabídnou svezení v historických vozech z počátku minulého století," upřesnila Bezuchová.

V Rožnově pod Radhoštěm se pak návštěvníci mohou těšit nejen na Starodávný jarmark, ale i na výstavu pískových soch (s možností vlastní umělecké seberealizace) nebo večerní Valašské Folkrockování.

Svezení historickým vlakem přijde na trase Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm a zpět na 60 korun. Děti mají jízdné za polovinu, ZTP za 25 % ceny. Z Valašského Meziříčí se vlak vydá na cestu v 8.54 až 9.10 hodin a pak ještě ve 13.10 hodin. Na zpáteční cestu vlak vyrazí buď v 11.24 hodin nebo pak v 15.24 až 15.40 hodin. Vlak bude po cestě zastavovat také v Zašové a Zubří.

Program Starodávného jarmarku zahrnuje pestrou nabídku jarmarečního zboží s bohatým programem a atrakcemi pro celou rodinu. Účinkovat budou skupiny AG Flek, Nadoraz, Ptačoroko, Camerata, Calata, Navalentym, cimbálové muziky Radegast a Bača, divadlo pro děti Kašpárkův svět, kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa, skupina historického šermu Svobodní sedláci i vodník Rambousek. Připraveny jsou také atrakce pro děti jako historické kolotoče a houpačky, střelba z kuše, soutěže, tvůrčí dílny nebo fotoateliér. K vidění budou i ukázky broušení nůžek i nožů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam