AKTUALIZACE: Myši, plíseň, špína. Inspekce zavřela restauraci v centru Zlína

V Práci ORIGINAL CZECH PUB (Foto: SZPI)V Práci ORIGINAL CZECH PUB (Foto: SZPI)
V Práci ORIGINAL CZECH PUB (Foto: SZPI)
Co se děje 7. 8. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Myší trus, plíseň v lednici, špína, mastnota. Tak v takové restauraci v centru Zlína ještě donedávna připravovali jídlo. Inspektoři Státní zdravotnické a potravinářské inspekce (SZPI) už ji z hygienických důvodů zavřeli. Provozovatel ale tvrdí, že vše už je v pořádku a restaurace dostala znovu povolení vařit.

Zlínská restaurace V Práci Original Czech Pub bývala vyhlášeným podnikem. Lidé zde běžně chodívali na polední menu nebo na večeři s přáteli. Jenomže minulý týden přišli na návštěvu inspektoři a ti nechali restauraci okamžitě zavřít. Inspekce uvnitř našla myší trus, plíseň na stěnách i výrobním zařízení, stěny i podlahu plnou nečistot. „Kvůli vážným pochybením, které inspektoři našli v místnostech, které byly součástí provozovny, a vzhledem k riziku kontaminace potravin se inspektoři rozhodli okamžitě uzavřít kuchyň a sklad této provozovny. S provozovatelem jsme zahájili správní řízení, které rozhodne o uložení sankce,“ potvrdil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Pokuta se může pohybovat v rozmezí několika desítek tisíc korun až po miliony. „Provozovatel je vyzvaný, aby sjednal nápravu a pokud inspektoři shledají, že je skutečně vše v pořádku, zákaz uvolní, ale pokuta jej nemine“ vysvětlil mluvčí SZPI.

Podle Martina Prokopa, který si restauraci pronajímá, by už vše mělo být v naprostém pořádku a kuchyně dostala znovu povolení vařit. „Co se týče sporáku, šlo o špatnou souhru náhod. Kuchař vařil jídlo pro 300 lidí a převrhl celý hrnec s těstovinami. Moc nás to mrzí a chápu, že to teď vypadá hrozně,“ konstatoval provozovatel. Vše prý nyní září čistotou. „Co se týče místností, kde se našel myší trus, ty nejsou naše, ale majitele budovy. My je prakticky nevyužívali. Pravda je, že jsme tam měli lednice, v nichž byl nepoužívaný materiál, ale v tuto chvíli už je sklad vyčištěný a nebudeme jej dále používat,“ tvrdil Prokop a Zlin.cz předložil i protokol včetně fotodokumentace od inspekce, která skutečně 7.8. zákaz zrušila.

Informace se však už od té doby mezi lidmi značně rozšířila a dost peprné komentáře se objevují i na Facebooku. „V takovém prostředí si nás dovolují obsluhovat. Zde už nikdy víc!“ napsala jedna z jeho uživatelek. „Jak můžete nechat zajít stav kuchyně do takového hnusu? V tom jste opravdu vařili? Zavřel bych to celé, jste hovada, jiné slovo na to neexistuje!!!“ vzkazuje přes sociální síť další pisatel.

Více informací na potravinynapranyri.cz

Fotogalerie

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam