Festival Trnkobraní bude slavit s kapelou Elán

Ilustrační foto (Foto: Facebook/Trnkobraní)Ilustrační foto (Foto: Facebook/Trnkobraní)
Ilustrační foto (Foto: Facebook/Trnkobraní)
Kultura 8. 8. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

Vizovice – Už příští týden odstartuje jubilejní 50. ročník festivalu Vizovické Trnkobraní. Své kulaté narozeniny společně oslaví i s legendární kapelou Elán, která představí speciální dvouhodinovou show. Novinkou pro návštěvníky bude i ubytování v komfortních a hlídaných VIP kempech.

Někteří jej možná navštěvovali ještě s rodiči, dnes na něj sami chodí se svými dětmi. Vizovický festival Trnkobraní, který bude od 18. do 19. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek, slaví letos rovných 50. let. Organizátoři slibují, že letos to bude skutečně jedna velká narozeninová jízda. Své jubileum totiž oslaví společně s rockovou kapelou Elán, která právě na Trnkobraní zahájí svou padesátou hudební sezónu.

„Kapela Elán má za sebou podobnou historii a muzikantský příběh jako festival Vizovické Trnkobraní, zažil v minulosti řadu vrcholů i pádů a podařilo se mu překonat mnohé peripetie. Eláni za svou historii zase naplnily stovky hal a stadiónů bývalého Československa, i jim v jednu chvíli hrozil nečekaný konec kariéry. K oslavám padesátin Trnkobraní se tak více než symbolicky hodí,“ vysvětlil organizátor festivalu Michal Šesták. Elánům bude podium patřit celé dvě hodiny a svým příznivcům kromě svých mega hitů představí velkou LED projekcí a světelnou show. „Koncert na Trnkobraní pro nás bude vlastně setkáním se spoustou kamarádů – našich posluchačů,“ shodují se členové legendární kapely. A možná nebude chybět ani přípitek nějakou tradiční ovocnou pálenkou místního výrobce. S tou už jsou někteří členové kapely obeznámeni. „Dal jsem si hruškovici, tu mám nejradši. Byla dobrá!“ směje se Jožo Ráž.

Na Trnkobraní dále vystoupí kromě dalších kapel například Slza, Mandrage, Mňága a Žďorp, Gazdina Roba, Citron, Zoči Voči, Thom Artway nebo O5 a Radeček včetně lokálního Fleretu a Kosovců. Letos dostanou příležitost i začínající kapely. V rámci soutěže Zahraj si s kapelou na Trnkobraní, může jedna z přihlášených skupin vyhrát možnost objevit se v hudební části hlavního programu.

Na Trnkobraní letos samozřejmě nebude chybět oblíbená soutěž v pojídání švestkových knedlíků. Ta letos proběhne v sobotu ve 13.15 hodin, stejně jako vyhlášení vítězů tradičního Jelínkova koštu.

Součástí festivalu bude i bohatý doprovodný program zahrnující filmové projekce, divadelní představení, taneční vystoupení folklorních souborů a aktivity pro děti. Ve festivalovém areálu bude opět možné ochutnat ovocné knedlíky vyráběné téměř ze všech druhů ovoce, ze kterých likérka Rudolf Jelínek pálí své destiláty, nebo navštívit muzeum slivovice.

Jako festivalový dárek pro návštěvníky festivalu si organizátoři připravili kromě klasického stanového městečka se stanováním zdarma také festivalový VIP kemp. Ten bude bezpečný, oplocený, hlídaný a osvětlený prostor s nonstop recepcí a úschovnou, občerstvením, sociálním zařízením s pravidelným úklidovým servisem. Návštevníci se v areálu likérky mohou pohodlně připojit k free WiFi síti, kterou každoročně zajišťuje společnost AVONET, s.r.o.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam