Desetiletá dívenka z Uherskobrodska zachránila ženu před jistou smrtí

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 9. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÝ BROD - Obrovské štěstí měla osmapadesátiletá žena, kterou v Uherském Brodě málem přejel vlak. Život jí zachránila teprve desetiletá holčička z Uherskobrodska, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Dívka v pátek 28. července krátce po 17. hodině odpoledne cestovala vlakem. Poblíž vlakového nádraží v Uherském Brodě si všimla, že v kolejišti leží nějaký člověk. Bez jakéhokoliv zaváhání vytočila linku 158 a vše z jedoucího vlaku oznámila. Její všímavost zachránila ženě život.

"Operační důstojník na místo okamžitě vyslal policejní hlídku. V kolejišti se skutečně nacházela osmapadesátiletá žena, která byla pod vlivem alkoholu. O tom svědčí i zkouška na alkohol s výsledkem 3,24 promile. Ženu vyšetřil přivolaný lékař, který potvrdil, že naštěstí neutrpěla žádné zranění. Ta na vysvětlenou uvedla, že si krátila cestu přes koleje a zřejmě upadla," konstatovala Milena Šabatová.

Podle policie si školačka zaslouží obrovskou pochvalu. "Mohla by být příkladem mnoha lidem. Ukázala totiž, že není lhostejná vůči svému okolí," uzavřela policejní mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam