Dětské centrum Zlín nabízí novou službu, má zamezit odebírání dětí

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 12. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Novou službu nabízí Dětské centrum Zlín, které je příspěvkovou organizací kraje. Služba má přispět k lepší péči rodičů o děti, a tím zamezit jejich odebírání, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi fungují v centru od června. „Pracovníci jsou nápomocní rodičům nebo jiným pečujícím osobám při úsilí napravit špatné socioekonomické postavení rodiny. Pomáhají jim při hledání nebo udržení práce a bydlení, ale i při vedení domácnosti, v nápravě vztahů k rodině, v péči o děti nebo jejich rozvoji,“ vyjmenovala Janečková.

Podle ní mohou zaměstnanci rodiče podpořit i v případě, že si nejsou jistí v kontaktu s lékařem, úřady, školami nebo jinými istitucemi. „Nastávající maminky, které nemají dostatečné sociální zázemí, se s podporou připravují na narození miminka. Pracovníci mohou být nápomocni také při přípravě a motivaci rodičů pro návrat dětí z ústavních zařízení a jiných typů náhradní rodinné péče,“ uvedla Janečková.

Nová služba navazuje na fungující zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, které je při Dětském centru Zlín. Poskytuje dětem zázemí a péči v případech, když se o ně rodiče nemohou nějakou dobu starat nebo péči nezvládají. Aktivizační služby mají za úkol pomoct rodinám těmto situacím předcházet nebo je podpořit v tom, aby umístění mimo domov bylo co nejkratší dobu.

Novinka je dostupná v celém regionu Zlínska, a to v oblasti Otrokovic, Luhačovic, Vizovic a Zlína, ale i v Holešově. „Služby jsou poskytované zdarma na principu dobrovolnosti v přirozeném prostředí rodin. Zázemí pro ambulantní práci je na adrese Dětského centra Zlín,“ dodala mluvčí. Provozní doba terénní služby je od pondělí do pátku od 7.00 do 18.00 a provozní doba ambulantní služby je od pondělí do pátku od 12.00 do 18.00.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam