Zlínská knihovna nabídne namísto knihy cvičení jógy

Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)
Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)
Kultura 11. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Cvičení jógy namísto knihy netradičně nabídne ve středu Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. Předcvičovat bude instruktorka a zlínská rodačka Šárka Bučková, která předcvičuje jógu v Praze, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Baťova institutu Alena Babicová.

Knihovna se v Baťově institutu nachází. Pro zájemce připravuje vedle literárních, historických a cestovatelských nebo hudebních pořadů i sportovní akce. „Lidem chceme přiblížit další možnosti, jak využít svůj volný čas. Dozvědí se informace o zdraví a zdravém životním stylu,“ uvedla Babicová.

Cvičení začne na platformě mezi budovami institutu v 17.00, kdy Bučková ukáže příchozím základní jogínská cvičení. „Účastníky čeká letní protažení, techniky správného dýchání, ukázka jógových pozic, načerpání pozitivní energie a spoustu další inspirace,“ přiblížila program Ludmila Plačková, projektová manažerka knihovny.

Zájemci si mají vzít karimatku a pohodlné oblečení. „V případě nepřízně počasí se cvičení přesune do kavárny v budově 15. Knihovna také zajišťuje pitný režim pro všechny jógové nadšence. Vstupné na akci je 20 Kč,“ doplnila Babicová.

V plánu jsou na podzim i další sportovní akce. „Rádi bychom se opět proběhli. Běhej s knihovnou mělo úspěch na jaře i loni na podzim. Také plánujeme přednášky a besedy zaměřené na zdraví a ekologii,“ prozradila chystané ředitelka knihovny Zdeňka Friedlová.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam