Zájemci se mohou hlásit do zimního semestru Univerzity třetího věku

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Co se děje 12. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Zájemci o studium si mohou podat přihlášku na zimní semestr Virtuální Univerzity třetího věku ve Valašských Kloboukách. Zvolit si mohou mezi dvěma kurzy, a to dějinami oděvní kultury a cestováním, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí Valašských Klobouk Lenka Zvonková.

Semestr začne ve druhé polovině září. „Lidé tak mají více než měsíc na to, aby vyplnili a odezvdali přihlášky. Vše se uskuteční formou videopřednášek, ke kterým se účastníci budou scházet každé dva týdny. Vše završí závěrečná zkouška,“ popsala Zvonková.

Hlásit se nemusí pouze starší lidé, kterým jsou univerzity třetího věku určené. „Virtuální Univerzita třetího věku je určena nejen seniorům, ale také hendikepovaným lidem bez rozdílu věku, kteří mají chuť se rozvíjet, vzdělávat a dozvídat se nové věci. Ve studiu mohou pokračovat absolventi předchozích semestrů a rádi uvítáme také nové zájemce, kteří do pomyslných lavic usednou k přenášce poprvé,“ řekla knihovnice Jana Dorňáková.

Kurz o cestování nabídne studentům informace o dopadech cestovního ruchu na kulturu, společnost a životní prostředí a věnovat se budou rovněž historii cestování a lázeňství. Kurz dějin oděvní kultury seznámí účastníky s vývojem módy a odívání od pravěku až po dobu oděvní evropské renesance. „Studijní poplatek za zimní semestr činí 400 korun,“ dodala Zvonková.

Lidé se mohou přihlásit osobně v knihovně, telefonicky na čísle 577 320 932 nebo emailem na adrese knihovna.klobouky@cmail.cz. Městská knihovna Valašské Klobouky je konzultačním střediskem Virtuální Univerzity třetího věku, kterou organizuje Provozně-ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam