Zlínské filmové léto finišuje, na projekce chodí stovky lidí

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Kultura 11. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Poslední dvě projekce pod širým nebem nabídne Zlínské filmové léto. Na jedno promítání se chodily dívat i stovky lidí, řekl serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Na poslední dvě projekce mohou zájemci přijít do parku Komenského. „Začnou vždy ve 21:30 a vstup bude zdarma,“ uvedl Dvořák. V pátek je v plánu Bezva ženská na krku a v sobotu uzavře program Zootropolis: Město zvířat.

Seriál letních kin pořádají společně město a Zlínský zámek. Každé představení se těšilo návštěvnosti, poslední projekce zaznamenaly účast ve stovkách. „Na pondělní Špunty na vodě dorazilo do parku Komenského kolem 300 lidí, úterní biják Dítě Bridget Jonesové vidělo asi 250 diváků. Podobná čísla vykazovala všechna představení,“ informovala Eva Manišová, vedoucí oddělení cestovního ruchu a informací zlínského magistrátu.

Na letní filmy míří lidé nejen kvůli snímkům, ale podle Dvořáka i pro neopakovatelnou atmosféru, kterou promítání pod širou oblohou přináší. „Mnoho návštěvníků přiznalo, že si díky Zlínskému filmovému létu zavzpomínali na své mládí,“ řekl Dvořák.

Jedním z nich je primátor Zlína Miroslav Adámek. „Letní kina jsou skvělá věc, často přináší neopakovatelné zážitky a téměř vždy pohodu,“ poznamenal Adámek. Kromě promítání v zámku byla všechna představení zdarma. Radnice rozdává návštěvníkům i deky, takže mohli promítání pojmout jako piknik.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam