Nemocnice chce získat nové zaměstnance pomocí stipendií studentům

Vsetínská nemocnice (Foto: Zlínský kraj)Vsetínská nemocnice (Foto: Zlínský kraj)
Vsetínská nemocnice (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 11. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vsetínská nemocnice nabízí měsíční stipendia zdravotnickým studentům ve výši 4 500 až 5 000 korun. Podmínkou je, aby po absolvování studia pracovali v nemocnici tři roky, sdělil serveru Zlin.cz Jan Vandík z tiskového oddělení Zlínského kraje, který nemocnici zřizuje.

Mnoho nemocnic řeší nedostatek zdravotnického personálu, a proto se ho snaží najít různými způsoby. Vsetínská se připojila k projektu stipendií spolufinancovanému Zlínským krajem. Nabízí je studentům druhého a třetího ročníku oboru všeobecná sestra, ať už studují na vysoké nebo vyšší odborné škole. Stipendium 4 500 korun měsíčně mohu dostat budoucí všeobecné sestry a radiologičtí asistenti, 5000 korun pak budoucí lékaři,“ uvedl Vandík.

Podmínkou udělení stipendia je setrvání v pracovním poměru v plném úvazku tři roky po úspěšném ukončení studia. Budoucí zaměstnanci interního oddělení nebo léčebny dlouhodobě nemocných mohou dostat 4 500 korun měsíčně. Pokud budou pracovat na jiných odděleních, pak dostanou 2 500 korun měsíčně. „Mimořádně je nemocnice schopna stipendium nabídnout i v prvním ročníku,“ doplnil Vandík.

Zařízení nabízí stipendia ve výši 4 500 korun měsíčně také budoucím radiologickým asistentům. „Nabídka se týká studentů druhého a třetího ročníku bakalářského studia v daném oboru. Také zde je podmínkou setrvání v pracovním poměru v plném úvazku po dobu tří let po úspěšném ukončení studia,“ dodal Vandík.

Budoucí lékaři mohou dosáhnout na 5 000 korun měsíčně. Nemocnice ho nabízí studentům pátého a šestého ročníku lékařské fakulty oboru všeobecné lékařství. „Podmínkou je setrvání v pracovním poměru po dobu tří let do absolvování základního kmene specializačního oboru a dále minimálně dva roky po jeho získání,“ zdůraznil Vandík.

Podle něj jsou preferovanými obory vnitřní lékařství, neurologie, geriatrie, chirurgie, radiologie a zobrazovací metody a praktické lékařství pro dospělé. „O stipendium mohou zájemci žádat už nyní. Doporučuji, aby se studenti rozhodli nejpozději do 10. října 2017. Pro začátek nemusí žádné doklady dodávat. K vyřízení stipendia pak samozřejmě musí být potvrzení o studiu,“ řekl náměstek pro personální řízení Vsetínské nemocnice Martin Pavlica. Zájemci se mohou obracet přímo na něj.

Zlínský kraj se spolu s nemocnicemi snaží prostřednictvím stipendií už druhým rokem přispět ke zmírnění dlouhodobého nedostatku lékařů a sester. V rozpočtu proto na nadcházející školní rok vytyčil 1,5 milionu korun. Možnost stipendií mohou v kraji využít velké nemocnice, které mají minimálně deset pracovišť s akutní lůžkovou péčí. Každá nemocnice může dostat až 300 tisíc korun. K získaným penězům pak přidá vlastní ve stejné výši. Zapojily se i Kroměřížská nemocnice a Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam