Pro cyklisty vznikne nová pumptracková dráha za 1,2 milionu korun

hlasování zastupitelů o vzniku pumptrackové dráhy (Foto: MěÚ VM)hlasování zastupitelů o vzniku pumptrackové dráhy (Foto: MěÚ VM)
hlasování zastupitelů o vzniku pumptrackové dráhy (Foto: MěÚ VM)
Co se děje 11. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Ve Valašském Meziříčí vznikne za 1,2 milionu korun nová pumptracková dráha pro cyklisty. Město na ni získalo dotaci přes 600 tisíc korun z ministerstva pro místní rozvoj, řekla serveru Zlin.cz mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.

Pumptracková dráha má podobu kopečků, kde cyklisté jezdí nahoru a dolů a nemusejí šlapat. Naučí se tak rovnováze a ovládání kola. S budováním dráhy by se mohlo začít na přelomu srpna a září. „Dráha vznikne na Vrbenské ulici u cyklostezky Bečva. Bude dlouhá 66 metrů,“ uvedl místostarosta města Josef Vrátník.

Podle něj to pomůže okolí. „Vybudováním nové dráhy dojde ke zatraktivnění místa u cyklostezky Bečva a také k rozvoji cestovního ruchu v regionu. Město předpokládá, že pumptrack bude hojně využívat široká veřejnost z řad místních občanů, ale i návštěvníci města,“ dodal Vrátník.

Vybudování dráhy podpořilo 23 zastupitelů z celkových 25. Dráha vznikne díky spolufinancování z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech a jeho podprogramu Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam