Zlínská zoo chystá speciální ranní procházku za Gerym i festival pivovarů u klokanů

novozélandský kivi Gery (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)novozélandský kivi Gery (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
novozélandský kivi Gery (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Co se děje 11. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Nadcházející víkend bude v Zoo Zlín docela rušno. Uskuteční se první ranní procházka za novozélandským kivim Gerym a na louce u klokanů bude po oba víkendové dny Festival pivovarů.

Kvůli procházce za kivim si budou muset zájemci hodně přivstat. Nelétavý pták je totiž aktivní v noci a ráno, přes den moc často ven nevychází. Zoo se proto rozhodla uspořádat speciální ranní procházky, aby měli návštěvníci zahrady možnost samečka Geryho vidět na vlastní oči.

"Tohoto nelétavého novozélandského opeřence chováme jako první a jediná zoo v České republice. Expozici jsme otevřeli 21. července a čtrnáct dní pravidelně celý prostor monitorovali. Sameček Gery nás víc než překvapil. Je totiž daleko aktivnější spíše v ranních hodinách. Do 8.00 hodin je velmi vysoká šance uvidět jej v expozici. V sobotu tak od 6.00 hodin otevřeme pokladnu u hlavního vstupu do zoo. Po úhradě běžného vstupného si lidé mohou vychutnat procházku probouzejícím se areálem a zůstat u nás třeba až do odpoledne. Nejdříve by však návštěvníci měli zamířit do australské oblasti za kivim. Od 6.30 do 8.00 hodin zde navíc bude k dispozici náš průvodce, který nabídne spoustu zajímavých informací nejen o Gerym," upřesnila Bujáčková.

Na své si nadcházející víkend přijdou v zoo také milovníci chmelového moku. V sobotu 12. i v neděli 13. srpna se tu totiž na louce poblíž expozice klokanů uskuteční Festival regionálních pivovarů. Lidé se mohou těšit na piva šesti moravských pivovarů a minipivovarů, na grilované speciality, domácí udírnu, guláš a špízy ze zvěřiny. "Pro děti zdarma nabídneme nejbezpečnější trampolíny na světě. O hudební program se postará zlínská kapela Jazzbook," dodala Bujáčková.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam