Policie obvinila střelce ze Starého Města

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 12. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

STARÉ MĚSTO - Uherskohradišťští kriminalisté v uplynulých dnech sdělili obvinění z trestné činnosti šedesátiletému muži ze Starého Města, který na konci července střílel ve svém domě a vyhrožoval smrtí obyvatelům z okolních domů. Serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Incident se stal v pátek 28. července odpoledne. Policisté tehdy přijali od vystrašených obyvatel oznámení o střelbě v domě staršího muže. Ten jim měl dokonce vyhrožovat smrtí. Na místo okamžitě vyjelo několik policejních hlídek, které po vyhodnocení situace posílila zásahová jednotka včetně vyjednavače.

"Po chvíli jsme získali informaci, že muž je v domě sám. Zásahová jednotka proto ihned vnikla do obydlí muže a zpacifikovala ho. Všech šest střelných zbraní, které vlastní legálně, mu policisté na místě zadrželi," konstatovala Šabatová.

Ještě ten večer, poté, co nadýchal téměř dvě promile alkoholu, ho policisté převezli na záchytku do Kroměříže. Po několika dnech probíhajícího vyšetřování a výslechů pak muže obvinili z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a nebezpečné vyhrožování. Podle zákona mu nyní hrozí až roční vězení. Muž je stíhán na svobodě.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam