Cyklisty v Bike aréně ohrožují bezohlední motorkáři

Bike aréna Vsetín (Foto: MěÚ Vsetín)Bike aréna Vsetín (Foto: MěÚ Vsetín)
Bike aréna Vsetín (Foto: MěÚ Vsetín)
Co se děje 12. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Vyrazit na kole do Bike arény ve Vsetíně se začíná stávat pořádně adrenalinovou záležitostí. Cyklisty tu totiž ohrožují motorkáři, kteří tu nemají co pohledávat, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

V poslední době začali neukáznění motorkáři trasy, které jsou určeny pouze pro cyklisty, projíždět na terénních motorkách. "Nebezpečí, které hrozí jak motorkářům, tak i cyklistům v případě střetu, raději ani nedomýšlet," podotkla Kousalová. Na Bike arénu si proto posvítí strážníci Městské policie Vsetín a budou zde provádět ještě častější kontroly než doposud.

"Přijali jsme žádost na častější kontroly v lokalitě Semetín, ve které se množí případy jízdy motorkářů v lese, konkrétně v Bike aréně Vsetín, která je určena pouze cyklistům," informoval ředitel vsetínských strážníků Patrik Pecina. Motorkářům podle něj hrozí za neoprávněný vjezd do lesa pořádně tučná pokuta. Za chvíli zakázané zábavy může totiž motorkář vyfasovat pokutu až do výše 100 tisíc korun. Pokud navíc svou jízdou poškodí jednotlivé traily, kromě vysoké pokuty bude muset ještě zaplatit nutné opravy. Jízda v Bike aréně tak motorkáře přijde pořádně draho.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam