Ve Zlíně budou další kamery na měření rychlosti

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 11. 8. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Měřit rychlost se bude ve Zlíně na více místech. Městská policie totiž připravuje plán, že kamery úsekového měření rychlosti nainstalují i na další místa. V budoucnu by se mohla rychlost řidičů v krajském městě měřit až na desíti úsecích.

Zlín má v současné době šest míst, kde rychlost řidičů v daném úseku měří speciální kamery. Jedná se o třídu Tomáše Bati, v části Podhoří, v Prštném, dále na ulici Březnická, Sokolská, na Okružní ulici směrem k Pasekám a poslední kamera je v místní části Louky. Některým lidem nevadí, jiní v nich nevidí zase nic pozitivního. „Já proti tomu nejsem. Někteří jezdí přes město jak blázni, tak jen ať si na ně někdo pěkně posvítí,“ mínil Miroslav Hrubý. „Osobně si myslím, že jich je tu na tak malé město až moc,“ reagovala Tereza Miklová. Podle ředitele městské policie Milana Kladníčka kamery mají svůj pozitivní přínos. „Doprava se ve městě jednoznačně zklidnila. Ale především to přispělo k tomu, že se v daných úsecích nestala jediná nehoda s fatálním výsledkem. A to byl náš cíl,“ zdůraznil Kladníček.

I když jsou všechny úseky na začátku a konci měření označeny bílou čárou na silnici, stále se najdou tací, kteří rychlost výrazně překročí. Denně to bývá i deset lidí. Největší počet hříšníků zachytil radar v únoru. Pokutu dostaly necelé čtyři stovky šoférů, minulý měsíc to bylo 363 řidičů a tento měsíc už stovka. „Jednoznačně se nedá říct, v které dny či hodiny bývá nejvíc naměřených vozidel, ale co se týče úseku, tak je to kamera na třídě Tomáše Bati. Tam ale denně projede dvacet tisíc aut, což je ale vzhledem k takovému počtu prakticky zanedbatelné číslo,“ sdělil dále mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Jak se ale zdá, ve Zlíně ještě takových míst, kde se měří úseková rychlost, přibude. V plánu je nejenom pořízení kamery na ulici Mostní. „Výhledově bychom chtěli umístit další bod na sídliště Jižní Svahy, konkrétně by se mělo jednat o horní úsek ulice Okružní, dále na ulici Slovenská a pak ve zlínské části Štípa,“ nastínil dále ředitel městské policie Milan Kladníček.

Počet překročení nejvyšší dovolené rychlosti registrovaných systémem DBKIS v roce 2017:

  • Leden: 187
  • Únor: 398
  • Březen: 210
  • Duben: 123
  • Květen: 261
  • Červen: 176
  • Červenec: 363
  • Srpen (k4.8.): 98
  • Celkem: 1812

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam