V kraji řádila bouřka, lámala stromy, vzduchem létaly střechy

Hasiči a policie 11. 8. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ  KRAJ - Velmi náročnou noc mají za sebou hasiči ve Zlínském kraji. I zde totiž ve čtvrtek odpoledne a následně v noci dorazily silné bouřky. A ty za sebou zanechaly doslova spoušť. Během ani ne dvanácti hodin měli za sebou záchranáři na osm desítek výjezdů.

Ještě včera to na celém území Zlínského kraje vypadalo na koupání. Během chvilky se vše změnilo. Vedra vystřídaly bouřky, provázené silným větrem. A krátce před šestou večer už se na lince hasičů ozývali první lidé s prosbami o pomoc. „Takřka ve všech případech se jednalo o spadené stromy na silnice a cyklostezky, nebezpečně nalomené větve, nebo rozštípnuté stromy,“ popsal za zlínské krajské hasiče Pavel Řezníček. Dodal, že do deváté večerní vyjeli hasiči celkem ke čtrnácti případům.

To nejtěžší ale na záchranáře teprve čekalo. Další vlna bouřek totiž přišla v noci. Od desáté hodin večerní se záchranáři pak už prakticky nezastavili. A do sedmi do rána pomáhali celkem u 64 události. Nejvážnější situace přitom byla na Kroměřížsku, konkrétně v Morkovicích-Slížanech. Vichřice tam napáchala doslova spoušť. „Poškodila asi patnáct střech rodinných domů, zpřetrhala dráty elektrického napětí a vyvrátila velké množství stromů. V jednom případě bylo nutné ve spolupráci se starostou obce zajistit také náhradní ubytování starší osobě,“ sdělil dále mluvčí hasičů. Hasiči rovněž pomáhali i jedné rodině s malými dětmi, kterou spadlý strom uvěznil v jejich chatce u Slavkovka pod Hostýnem.

Fotogalerie

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam