Zlínský kraj nabídne noční divadlo, Den medu i dožínkové oslavy

Ilustrační foto - dožínky Zlínského kraje 2017 (Foto: CCRVM)Ilustrační foto - dožínky Zlínského kraje 2017 (Foto: CCRVM)
Ilustrační foto - dožínky Zlínského kraje 2017 (Foto: CCRVM)
Kultura 14. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - V nadcházejícím týdnu se ve Zlínském kraji uskuteční řada akcí, jak tradičních, které už mají své jméno a návštěvníky, tak několik novinek. Serveru Zlin.cz to uvedl Jan Stindl z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Ve středu 16. srpna zve krajská knihovna ve Zlíně na cvičení jógy, které se uskuteční od 17.00 na platformě 14|15 Baťova institutu. V případě nepřízně počasí se bude cvičit v kavárně. Vstupné je ve výši 20 korun.

Ve čtvrtek 17. srpna v Lázních Leopoldov na Uherskohradišťsku pořádají Zábavné odpoledne pro děti plné soutěží s hostem z pohádky, Kačulí a Símou. Program začne v 15.00 hodin, návštěvníci se mohou těšit na malování na obličej, dětské tetování, skákací hrad nebo balonky plněné heliem. Vstup je zdarma. Za deště se akce nekoná.

Luhačovice rozezní ve čtvrtek Kolonádní koncert Vojenské hudby Olomouc. Začátek je v 16.00 hodin.

Letní kino ve Vsetíně zve ve čtvrtek na promítání filmu Richard Müller: Nepoznaný. Návštěvníci si připomenou vzestupy a pády výrazného zpěváka a hudebníka. Začátek je v 20.30, v případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

V pátek 18. srpna a v sobotu 19. srpna ožije zámek Lešná u Valašského Meziříčí nočním ochotnickým představením Kdo se bojí, nesmí do sklepa. Začátky jsou v 19.00 a v 20.30 hodin. "Představení, které se uskuteční v zámeckých komnatách, nejsou vhodná pro děti do 12ti let a bojácné povahy. Vstupné stojí 150 korun, studenti a senioři zaplatí stovku," upřesnil Stindl.

Od pátku 18. do neděle 20. srpna zažije Zlín už XII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu tance a muziky s názvem Zlínské besedování. Ulice města zaplní rytmy ze třech kontinentů světa.

V sobotu 19. srpna zažije Archeoskanzen Modrá u Uherského Hradiště Den medu a medoviny. Bohatý program začne v 11.00 hodin.

V Luhačovicích se potkají v sobotu vyznavači motorek značky Jawa. Jejich sraz začne ve 14.00 hodin u Jurkovičova domu.

Víkend 19. a 20. srpna bude v Kroměříži patřit tradičním Dožínkám Zlínského kraje. Program se odehraje na několika scénách a má podobu lidové veselice spojené s vystoupením folklorních souborů a bohatým doprovodným programem.

V neděli 20. srpna se v rámci luhačovického Kolonádního koncertu představí Big Band Holešov. Začátek je v 16.00 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam