Nemocnice rozšiřuje služby a nabídne rehabilitaci za pomoci robotických přístrojů

nově zrekonstruované prostory (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)nově zrekonstruované prostory (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)
nově zrekonstruované prostory (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)
Co se děje 15. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny Uherskohradišťské nemocnice rozšíří své služby a od prosince nabídne rehabilitaci za pomoci robotických přístrojů. Část aktivit proto přesunula do nově zrekonstruovaných prostor bývalého ARO, řekla serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Kvůli přesunutí části aktivit se uvolnilo v budově místo pro nové přístroje. „Stály asi 11 milionů korun a jsou pro robotickou rehabilitaci. Oddělení je začne používat v prosinci tohoto roku,“ uvedla Lipovská.

Ve staré budově zůstává stejně jako dříve registrace pacientů, většina individuálních cvičeben, vodoléčba, menší tělocvična pro skupinové cvičení Redcord i ambulance lékařů. „Do zrekonstruované budovy se přestěhovala elektroléčba, magnetoterapie, laserové pracoviště, tělocvična pro senzomotoriku a tělocvičny pro fyzioterapii. Nově tady mají své prostory také psychologové Uherskohradišťské nemocnice,“ vyjmenovala Lipovská.

Nejenže se rozšířily služby, ale využívají se i prázdné prostory. „Nevyužitá budova bývalého ARO, která se nachází hned naproti našemu oddělení, byla optimální variantou. K dalšímu vyšetření nebo rehabilitačnímu cvičení to mají naši pacienti takříkajíc přes cestu, navíc s větším komfortem a soukromím. Lepší pracovní prostředí uvítali také fyzioterapeuti,“ vysvětlila primářka oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny Jolana Dostálková.

Provoz laserové terapie, magnetoterapie, elektroléčby a ambulancí psychologů už byl na novém místě zahájen, velká tělocvična je pacientům k dispozici od pondělí a tělocvičny pro individuální cvičení budou otevřené od 1. září.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam