Fastav v roce 3 - zatím nejvlažnější úvod ligy

Trenér FC Fastav Zlín - Bohumil Páník (Foto: Zlin.cz)Trenér FC Fastav Zlín - Bohumil Páník (Foto: Zlin.cz)
Trenér FC Fastav Zlín - Bohumil Páník (Foto: Zlin.cz)
Sport 14. 8. 2017 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Čeká je pěkně nabušený program. Za měsíc načnou šňůru šesti utkání v Evropské lize, do toho samozřejmě nejvyšší soutěž a také coby obhájce Mol cupu snaha dostat se znovu v naší pohárové soutěži co nejvýše.

Jedno je jisté, po porážce 0:1 na hřišti pražské Dukly je vstup do naší elitní soutěže ze tří posledních ročníků pro Ševce nejvlažnější. Trenér Páník, jeho tým i fanoušci, ti všichni zažívají to, čemu se říká smíšené pocity.

Před dvěma lety coby nováček vyhráli Zlíňané na Bohemce 1:0, pak zdolali stejným poměrem na svém hřišti Jihlavu a padli až na Spartě. Tedy desetina soutěže za šest bodů do tabulky.

Před rokem to bylo ještě lepší. Domácí výhra nad Příbramí, bod z pražské Slavie a ubojované vítězství 2:1 nad Libercem. To dávalo celkem sedm bodů s vizí duelu v Plzni, kde Zlín senzačně vyhrál 2:0.

Letos dvě porážky venku - v Liberci i na Dukle bez vstřeleného gólu, ovšem cenná výhra v deseti lidech nad Brnem, ale suma sumárum jen tři body.

"Nový mančaft si teprve sedá, věřím dál v jeho sílu, teď na Dukle jsme hráli v prvním poločase příliš profesorsky, zlepšili jsme se ve druhém, ale ke gólu to nevedlo," konstatuje trenér Páník.

V sobotu jede do Zlína Karviná. Domácí budou favoritem. "Tu roli bereme, soupeř má sílu, ale divák chce, to co my, vyhrávat na vlastním trávníku. Jinak si myslím, že obě utkání u soupeřů byla remízová, musíme přidat, přijde těžké období s "anglickými týdny", prostě se s tím musíme vyrovnat. Lépe řečeno poprat, zadarmo nám nedá nikdo nic," tvrdí logicky zkušený šéf zlínské lavičky.

Zápas s Karvinou se hraje v sobotu od 17 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam