Zloději hrozí dva roky vězení za sebrání 45 korun z kasiček veřejných toalet

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 15. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE – Kuriózní případ krádeže řeší policisté v Luhačovicích, kde muž vykradl kasičky veřejných toalet. Odnesl si 45 korun, hrozí mu za to dva roky vězení, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Muže odhalila uklízečka. „Žena přišla v pátek v podvečer uklidit na veřejných toaletách. V místnosti uviděla cizího muže. Když se ho zeptala, co tam dělá, utekl,“ uvedla Kozumplíková. Podle ní pak žena zjistila, že dotyčný vypáčil zámky u dvou plechových pokladniček, v nichž byly peníze za použití toalet.

Proto zavolala policii. Muže ale nedostihli. „Za dvě hodiny volala policistům stejná žena, že zloděje viděla na autobusovém nádraží v Luhačovicích. Následovala blesková akce. Muže zadrželi a převezli na služebnu k podání vysvětlení,“ doplnila mluvčí.

Šestatřicetiletý zloděj z Uherského Brodu se ke krádeži přiznal. „Policisté u něj také našli nářadí, kterým zámky u pokladniček vypáčil. Kvůli necelé padesátikoruně mu tak hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Škoda poškozením vznikla 1000 korun, což mnohonásobně převyšuje ukradené peníze,“ dodala Kozumplíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam