Zloději hrozí dva roky vězení za sebrání 45 korun z kasiček veřejných toalet

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 15. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE – Kuriózní případ krádeže řeší policisté v Luhačovicích, kde muž vykradl kasičky veřejných toalet. Odnesl si 45 korun, hrozí mu za to dva roky vězení, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Muže odhalila uklízečka. „Žena přišla v pátek v podvečer uklidit na veřejných toaletách. V místnosti uviděla cizího muže. Když se ho zeptala, co tam dělá, utekl,“ uvedla Kozumplíková. Podle ní pak žena zjistila, že dotyčný vypáčil zámky u dvou plechových pokladniček, v nichž byly peníze za použití toalet.

Proto zavolala policii. Muže ale nedostihli. „Za dvě hodiny volala policistům stejná žena, že zloděje viděla na autobusovém nádraží v Luhačovicích. Následovala blesková akce. Muže zadrželi a převezli na služebnu k podání vysvětlení,“ doplnila mluvčí.

Šestatřicetiletý zloděj z Uherského Brodu se ke krádeži přiznal. „Policisté u něj také našli nářadí, kterým zámky u pokladniček vypáčil. Kvůli necelé padesátikoruně mu tak hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Škoda poškozením vznikla 1000 korun, což mnohonásobně převyšuje ukradené peníze,“ dodala Kozumplíková.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam