Rychlostní zkouška Barum Rally změní trasy MHD v centru Zlína

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 16. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Dopravní společnost Zlín-Otrokovice změní v pátek 25. srpna 2017 trasy MHD v centru Zlína, kde se uzavře Gahurova ulice kvůli rychlostní zkoušce automobilové soutěže Barum Czech Rally. Na Jižní Svahy se bude jezdit přes Prštné, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí podniku Vojtěch Cekota.

Kvůli rychlostní zkoušce se v pátek 25. srpna od 15:30 do soboty 26. srpna 0:30 uzavře pro veškerý provoz včetně MHD Gahurova ulice od zastávky U Zámku po křižovatku s ulicí K Pasekám. „Motoristům i MHD bude sloužit objízdná trasa po třídě Tomáše Bati do Prštného, kolem hypermarketu Albert, podél Dřevnice ulicí Nábřeží a na křižovatku Gahurova K Pasekám. Nebudeme obsluhovat zastávky U Zámku a Čepkov,“ uvedl Cekota.

Podle něj bude trolejbusová linka 6 z Otrokovic končit po dobu uzavírky ve Zlíně na zastávce Školní a začínat na zastávce Náměstí Míru. „Úsek Jižní Svahy, Kocanda, Školní a Náměstí Míru budeme obsluhovat po objízdné trase přes Prštné kyvadlovou dopravou s označením 7X. Linka 14 na trase Jižní Svahy, Středová a Sportovní hala bude nahrazena kyvadlovou dopravou 14X, která pojede v centru Zlína na zastávky Školní a Náměstí Míru,“ informoval Cekota.

Linky 8 a 9 pojedou po objízdných trasách přes Prštné s označením 8X a 9X stejně jako autobusové linky 32 a 33 s označením 32X a 33X. „Autobus 38 pojede s označením 38X po vlastní náhradní trase mimo tovární areál a mimo ulici Vodní, a to na Lešetín I, Náměstí Míru a Náměstí Práce s konečnou stanicí Antonínova,“ doplnil Cekota.

Podle něj budou dvacetiminutové jízdenky platit i pro přestup na náhradní dopravu. „Revizoři budou uznávat v době tohoto dopravního opatření pro přestup na náhradní dopravu i nepřestupné jízdenky pro jednotlivou jízdu a budou zohledňovat odpovídající prodloužení jízdní doby, aby cestující v důsledku objížďky a náhradní dopravy nebyli poškozeni a nemuseli si kupovat dražší jízdenky,“ zdůraznil mluvčí.

Poslední spoj na lince 6, který pojede po své normální trase na Jižní Svahy, točnu Kocanda, odjede od železniční stanice v Otrokovicích ve 14.48 hodin. Zpátky z točny Kocanda pojede poslední linka 6 do Otrokovic v 15.16 hodin. Poslední spoj autobusové linky 38 pojede od Baťovy nemocnice v 15.03 a ze zastávky J. A. Bati směrem k nemocnici v 15.18 hodin.

Při cestování z Jižních Svahů do Otrokovic bude záležet podle Cekoty na cestujících, kterou zastávku zvolí k přestupu. První možností na trase bude už zastávka Zahradnická, kam cestující z Jižních Svahů přivezou linky 7X, 8X, 9X nebo 14X. „Tam mohou lidé projít bezpečně podchodem na opačnou stranu ulice a pokračovat do Otrokovic trolejbusy linky 2 nebo 6X. Podobně to jde i v opačném směru jízdy z Otrokovic na Jižní Svahy,“ dodal Cekota.

Mapy odkloněných a náhradních tras včetně jízdních řádů budou k dispozici na internetových stránkách www.dszo.cz, tištěné jízdní řády náhradní dopravy budou viset na zastávkách.

„Po skončení městské rychlostní zkoušky rally posílí dopravní podnik přepravní kapacitu na linkách ze Zlína do Otrokovic a také na sídliště Jižní Svahy, aby se všichni diváci mohli dostat i v pozdních večerních hodinách městskou dopravou do svých domovů,“ uzavřel Cekota.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam