Zlínští hokejisté chtějí pořídit novou TV kostku nad kluzištěm

Ilustrační foto (Foto: Aukro Berani Zlín)Ilustrační foto (Foto: Aukro Berani Zlín)
Ilustrační foto (Foto: Aukro Berani Zlín)
Co se děje 16. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Hokejový klub Berani Aukro Zlín chce pořídit novou TV kostku nad kluzištěm. I s instalací stojí devět milionů korun, klub chce získat dotaci více než pět milionů od ministerstva školství, řekl serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Klub poslal žádost o dotaci v úterý. Odpověď by měla přijít do konce listopadu. „Novou kostku už potřebujeme, ta současná byla instalovaná ještě za časů HC Hamé a technický pokrok nejde zastavit. Od fanoušků i partnerů klubu víme, že by jim nové zařízení udělalo radost,“ konstatoval Miroslav Adámek, prezident hokejového klubu a primátor města Zlína.

Klub chce pořídit na Zimní stadion Luďka Čajky TV kostku ve špičkové kvalitě. „Vybraný typ by návštěvníkům zápasů Beranů nabízel například detailní záběry z ledu, hlediště i brankoviště, je vybaven časomírou a je možné jej napojit na kamerový systém. Využití může mít i v rámci tréninků, a to jak extraligového A týmu, tak také mládežnických celků,“ informoval Dvořák.

Na možnost získat dotaci na nákup multimediálního zařízení klub upozornila Česká unie sportu. „Pokud budeme s žádostí úspěšní, instalace by se mohla uskutečnit na přelomu roku nebo na začátku příštího,“ uvedl viceprezident klubu Radomír Zbožínek.

Nová kostka bude i v případě, že klub peníze z ministerstva nezíská. „Byla by to komplikace, nicméně nějaká řešení tady jsou. Například leasing. Všichni ale věříme, že budeme s žádostí o dotaci úspěšní,“ dodal Adámek.

Zlínský hokejový klub prochází obdobím zásadních změn. Před několika týdny představil nového generálního partnera, kterým se stala společnost Aukro. Spolupráce je uzavřena na nadcházející sezonu s možností následné opce na jeden rok. Vzniklo také nové logo, jehož dominantou je hlava berana. Klub má také nového generálního manažera, kterým se stal bývalý hokejista a poté dlouholetý expert České televize Martin Hosták.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam