Berani mají ZUBR Cup. Ale také varování

PŘEROV - ZUBR Cup skončil (ne) zapomeňte. Pro jedny memento, pro jiné povzbuzení. V závěrečném duelu vyhrál domácí Přerov nad extraligovým Zlínem 4:3 v prodloužení. Pro Zlín i tak zisk poháru, především proto, že Zubři od Bečvy těžce zkolabovali v předešlém duelu a prohráli se Znojmem 0:5.

„Zlínští AB (Aukro Berani) vedli v „družebním“ Přerově už 3:1, ale v docela vypjaté atmosféře po řadě šancí srovnal chvíli před koncem třetí části domácí Navrátil, načež se pak zubr ukázal silnější berana i v prodloužení a rozhodl Kratochvíl.

„Tohle hodně mrzí, měli jsme dobře rozjetý zápas dovést k vítězství,“ glosoval jeden ze zlínských trenérů Martin Hamrlík.

Zlínu i tak patří pohár, remíza po šedesáti minutách stačila.

Pokud by Zlínští naplnili ZUBR cup jakýmkoliv mokem, měli by dát ucucnout i zlínskému odchovanci Romanu Pšurnému. Ten hrál na turnaji třikrát, pokaždé vyhrál, dvakrát v dresu Přerova, jednou Zlína, což je hezká kuriozita a svědčí o tom, že v prolínání řad měl turnaj čtyři týdny před startem extraligy opravdu jen přípravný charakter.