Otrokovice v září nabízejí týdenní akci Do práce na kole

ilustrační foto: foto Zlin.czilustrační foto: foto Zlin.cz
ilustrační foto: foto Zlin.cz
Co se děje 23. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – Otrokovice při příležitosti Evropského týdne mobility nabídnou v září zkrácenou týdenní akci Do práce na kole. Od 16. do 22. září by se lidé měli dopravovat do zaměstnání na kole, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Akce Do práce na kole se obvykle koná v květnu a po celý měsíc. Účastní se jí po celé zemi tisíce lidí. „Chceme podpořit Evropský týden mobility, a proto jsme se rozhodli, že letos u příležitosti 200 let od vynálezu kola otevřeme zdarma registrační systém Do práce na kole a vypíšeme krátkou týdenní jednoduchou soutěž v pravidelnosti jednotlivců,“ uvedla koordinátorka Do práce na kole Lenka Myšáková.

Zájemci se mohu registrovat od 1. září na webu https://www.dopracenakole.cz. Organizátoři nazvali soutěž Podzimní výzva. Jejím cílem je motivovat zaměstnance, aby využili k přepravě do práce kola. „Každý, kdo přestane denně jezdit autem, zlepší nejen svou kondici, náladu a vztahy s kolegy, ale přispěje i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu. Čím víc nás bude, tím lépe se bude v našich městech žít,“ řekla Stehlíková.

Nikdo v září nemusí skládat tým, jako je tomu obvykle při měsíčních akcích. „Každý může jezdit sám na sebe a soutěžit s ostatními v pravidelnosti, ať už je to zkušený účastník tradiční květnové kampaně Do práce na kole, nebo si chce někdo jen zpestřit běžné pracovní dny,“ doplnila mluvčí.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam