S úpravou lyžařských tras pomůže i v příštím roce kraj

foto: kr-zlinsky.czfoto: kr-zlinsky.cz
foto: kr-zlinsky.cz
Co se děje 24. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Také v příštím roce přispěje Zlínský kraj na úpravu lyžařských běžeckých tras, vedoucí ke zkvalitnění podmínek pro běžecké lyžování v regionu. Pro ty, kteří se o údržbu běžeckých tras starají, má připraven program, ze kterého může rozdělit až 800 tisíc korun, řekl serveru Zlin.cz Jan Vandík ze zlínského hejtmanství.

"V našem kraji se nachází řada atraktivních lyžařských tras. Aby dobře sloužily, je třeba se o ně pravidelně starat. Často však jde o poměrně nákladnou činnost, proto jsme se ji rozhodli finančně podpořit," sdělil radní Zlínského kraje Jan Pijáček, zodpovědný za cestovní ruch.

Dotace v rozmezí od 40 tisíc do 180 tisíc korun budou moci získat právnické osoby, včetně obcí a svazků obcí, a také podnikající fyzické osoby. Využít je mohou k zajištění strojové úpravy lyžařských běžeckých tras ve Zlínském kraji a dále také Vršatecké magistrály (Brumov-Bylnice – Vršatec) a trasy Kasárna – Kohútka, které z části vedou mimo území kraje.

Poprvé kraj podpořil úpravu lyžařských běžeckých tras v letošním roce, kdy finančně přispěl celkem osmi žadatelům na úpravu 170 kilometrů těchto tras.

Program na rok 2018 již projednala krajská rada a doporučila jej schválit krajskému zastupitelstvu. Zveřejnění programu na úřední desce včetně formuláře žádosti se předpokládá v prosinci, příjem a registrace žádostí o podporu by pak měl probíhat od 22. ledna do 16. února příštího roku.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam