Pád muže ze skály. S transportem pomohl terénní speciál hasičů – lezců ze Zlína

foto: HZSZKfoto: HZSZK
foto: HZSZK
Hasiči a policie 23. 8. 2017 | Autor: TZ HZS ZK

FRANCOVA LHOTA - Dvě jednotky profesionálních hasičů byly vyslány k zásahu v lokalitě Pulčínských skal poblíž části obce Francova Lhota – Pulčín na Vsetínsku. 

V 18:30 hodin vyslal operační důstojník jednotky profesionálních hasičů ze stanic Valašské Klobouky a Zlín jako asistenci při transportu zraněného muže, který spadl ze skály v oblíbené turistické lokalitě u Pulčín. Z centrální stanice Zlín to bylo konkrétně družstvo specialistů hasičů – lezců s terénním vozidlem Land Rover. Na místo události zamířili také záchranáři, policisti a z Ostravy vzlétl vrtulník letecké záchranné služby.

Jako první se k zraněnému, u kterého byli svědci události, dostali hasiči z Valašských Klobouk a záchranáři. Ti muže ošetřili a připravili k transportu. Téměř na místo se dostali i zlínští hasiči se svým terénním vozidlem. Ti pak společně s ostatními uložili zraněného muže do vakuové matrace a na transportní nosítka, na kterých ho donesli k vozidlu. Tam nosítka upevnili na speciální nosnou rampu v zadní části automobilu a převezli zraněného k vrtulníku, který přistál poblíž Pulčín. Po naložení zraněného do vrtulníku se obě jednotky vrátily na své stanice.

V souvislosti s touto události je vhodné doplnit, že právě lokalita Pulčínských skal je místem častých výcviků zlínských profesionálních hasičů – lezců, kteří zde nacvičují záchranu osob ze skal a jejich transport těžkým terénem. Jak ukázal dnešní zásah, své zkušenosti z výcviků dokázali hasiči maximálně zúročit.

Fotogalerie

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam