Jana Křižková: Rozpočet je černá díra, mizí stovky milionů

Foto: SsČRFoto: SsČR
Foto: SsČR
Komerční sdělení 24. 8. 2017 | Zdroj: SsČR

Daně už máš zaplacené? I na příští rok? Parafráze letité repliky z legendární české pohádky Pyšná princezna bohužel neztrácí nic ze své aktuálnosti ani 65 let od svého vzniku. Na pomyslném žebříčku daňové zátěže totiž aktuálně stojí Česká republika zatraceně vysoko. A aby těch souvislostí s pohádkou nebylo málo, stejně přezíravě jako se princezna chovala ke svému okolí, přistupuje náš stát k občanům a firmám.

„Jsme svědky neskutečného mrháni peněz daňových poplatníků. V rozpočtu se ztrácí stovky milionů korun pouze tím, že se musí ten byrokratický moloch udržet v chodu. Stát se zasukoval do složitých pravidel, úředníci jsou často nekompetentní, bojí se rozhodnout a jen si kryjí záda. V horším případě se pak vozí po bezmocných lidech či podnikatelích. Stát prostě potřebuje od těchto praktik vyvětrat. A tomu chci maximálně napomáhat,“ komentuje současný stav ekonomka a starostka Jana Křižková ze Strany soukromníků České republiky, kterou najdete pod číslem tři na kandidátce ODS.

K tomu, aby stát mohl zasahovat do všech možných i nemožných oblastí, potřebuje dost peněz. A neexistuje jiná šance, jak je získat, než právě od občanů – zaměstnanců, živnostníků i podnikatelů. „Logicky tak na snahy vlády navyšovat příjmy státního rozpočtu doplácejí ti nejvíce aktivní,“ říká Jana Křižková.

Princip, postavený na maximalizaci příjmů a následném přerozdělování, je cestou k sociálnímu inženýrství, kterého jsme byli v naší zemi svědky před rokem 1989. „Základem je nechat více peněz lidem, tedy snížit sazbu daně z hrubé mzdy a odvody. Tím okamžitě stoupnou čisté příjmy všech domácností. Další krok musí spočívat v revizi výdajů státu na různé zbytné dotace a odbourání velké části nesmyslných regulací – jejich zrušení bude znamenat i ukončení činnosti úřadů, které na jejich dodržování dohlížejí,“ říká Jana Křižková.

 

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam