Novou sezonu odstartuje zlínské divadlo hvězdně obsazenými komediemi

Inscenace Iluzionisté (Foto: Městské divadlo Zlín)Inscenace Iluzionisté (Foto: Městské divadlo Zlín)
Inscenace Iluzionisté (Foto: Městské divadlo Zlín)
Kultura 6. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN -   Hned zkraje nové 72. sezony nabídne Městské divadlo Zlín divákům dvě brilantní komedie s hereckými osobnostmi jako je Stanislav Zindulka, Linda Rybová, Roman Zach nebo Jan Dolanský. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Stanislav Zindulka exceluje v hlavní roli stárnoucího herce chytajícího se na odpočinek v inscenaci Iluzionisté, která je na programu v sobotu 7. října v 19.00 hodin ve Velkém sále. Chytrá komedie z produkce GP-Artu si klade otázku, zda má být divadlo pouhou zábavou, nebo místem provokativním a znepokojujícím. Příběh, který se před diváky naplno rozehraje, však není jen o divadle, ale i o nás samých, je o iluzi divadelní i o té naší.

Divadlo Verze představí ve čtvrtek 26. října v 19.00 ve Velkém sále hvězdně obsazenou komedii podle nejlepší francouzské tradice Jméno s Lindou Rybovou, Romanem Zachem, Janem Dolanským, Janou Janěkovou ml. a Petrem Lněničkou. "Hra nabízí komický pohled na sebejisté zastánce svobodného myšlení, je jako polštářová bitva omezenců, kteří jsou přesvědčeni o tom, že svá omezení už dávno překonali," podotkla Jurčová.

Když se úspěšný realitní makléř Vincent na večeři u své sestry Elizabeth, učitelky francouzštiny, a švagra Pierra, profesora literatury, svěří se záměrem dát svému synovi kontroverzní jméno, zdá se, že hranice civilizované konverzace byla překročena. Středostavovské předsudky jsou podle všeho přece jen větší, než se přítomní liberálové domnívali.

Vstupenky na obě komedie jsou už v prodeji.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam