Kraj nechá v jedné nemocnici vyměnit výtahy, v další opraví jídelnu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 7. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Více než pět milionů korun investuje Zlínský kraj do dvou nemocnic. V Kroměříži se dočkají nových výtahů, ve Vsetíně zase jídelny, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí kraje Renata Janečková.

V Kroměřížské nemocnici budou vyměněny dva výtahy v budově B. "Jde o již dožité hydraulické výtahy. Ty budou vyměněny za nové lanové, které jsou energeticky i provozně úspornější, rychlejší a mohou je ovládat i handicapovaní občané. Celkové náklady na tuto investici jsou 2,4 milionu korun. Práce na výměně výtahů by měly trvat nejpozději do letošního prosince," poznamenala Janečková.

Ve Vsetínské nemocnici zase pro změnu dojde ke stavebním úpravám jídelny, která se nachází v budově T. Prostor jídelny bude rozšířen a provedena bude také dispoziční úprava sociálního zařízení, aby byl vstup orientován z chodby. "Důvodem stavebních úprav je optimalizace pohybu strávníků v prostoru tak, aby se nekřížil výdej jídel a pultový prodej. Současně dojde k reorganizaci stravovacího provozu v jídelně," vysvětlila Renata Janečková. Úpravy nemocniční jídelny přijdou na 2,738 milionu korun a předpokládaný termín realizace je říjen až listopad letošního roku.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam